Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Beyaz Mite

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

Arkadaşlar kolonide 1 tane Beyaz mite gördüm başka görmedim çok pis olmuş temizlicem lakin dışarda çok karınca var onları besleme alanından tüpe nasıl kacirabilirim veya en kolay nasıl toplarim karıncaları normal şartlarda boya fırçasıyla bir kaba topluyorum ama çok uğraştırıyor kolay bildiğiniz bir yöntem varmı bide beyaz mite ne gibi sıkıntı yapar bana
IMG_20200727_192238.jpg

Benzer konular

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Arkadaşlar kolonide 1 tane Beyaz mite gördüm başka görmedim çok pis olmuş temizlicem lakin dışarda çok karınca var onları besleme alanından tüpe nasıl kacirabilirim veya en kolay nasıl toplarim karıncaları normal şartlarda boya fırçasıyla bir kaba topluyorum ama çok uğraştırıyor kolay bildiğiniz bir yöntem varmı bide beyaz mite ne gibi sıkıntı yapar banaEkli dosyayı görüntüle 3521
Sen temizlerken zaten kacacaklardir toplamana gerek yok havalandirmayi iyi yap sık sık temizle mite sayisi artmadan. artarsa koloninin tüm duzenini bozar

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

Hepsini topladım içini iyice temizledim şuan bir sıkıntı görünmüyor bide ortaya pamuklu hazır limon suyundan koydum sizce iyi oldumu niye bunlar ortada çok toplanıyor tüp az geliyor galiba bide balık yemi sevdiler bir 3 tane attım üçünude aldılar oyuzden fazla olarak verdim balık yemi bu kadar fazlası sıkıntı yaratır mı bayatlama mite ve sayre

15958775977624764849095210785220.jpg

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

beyazlar pek bi zararda bulunmaz ama kırmızılar koloniyi bir günde yok edebilirler

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

A
beyazlar pek bi zararda bulunmaz ama kırmızılar koloniyi bir günde yok edebilirler
Allah korusun memleketten gittim 2 aylık mecburen goturemedim bol su ve tohum koymuştum o yüzden oldu yoksa 2 ayda bir temizlerim oda bu 4 aydır temizlenmedi diye oldu galiba

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Hepsini topladım içini iyice temizledim şuan bir sıkıntı görünmüyor bide ortaya pamuklu hazır limon suyundan koydum sizce iyi oldumu niye bunlar ortada çok toplanıyor tüp az geliyor galiba bide balık yemi sevdiler bir 3 tane attım üçünude aldılar oyuzden fazla olarak verdim balık yemi bu kadar fazlası sıkıntı yaratır mı bayatlama mite ve sayre

Ekli dosyayı görüntüle 3531
kanka şöyle diyim her koloni her yemeği kabul etmiyor. kabul ettiyse zaten sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum eğer sen sişeye bulamadıysan. balık yemleriye besleme yapmadım ama eskiden balık beslerdim. kırmızı yeşil olan yuvarlak yemlerdense şöyle diyim açıkta durunca 1-2 günde bayatlar ama küf vs yapmaz. belki ıslak halde 2-3 gün durursa küf yapar

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

kanka şöyle diyim her koloni her yemeği kabul etmiyor. kabul ettiyse zaten sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum eğer sen sişeye bulamadıysan. balık yemleriye besleme yapmadım ama eskiden balık beslerdim. kırmızı yeşil olan yuvarlak yemlerdense şöyle diyim açıkta durunca 1-2 günde bayatlar ama küf vs yapmaz. belki ıslak halde 2-3 gün durursa küf yapar
markaya göre de değişir tabii. beta balığı yemleri acayip proteinli olur onları kabul ediyorsa onlardan ver

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

genelde kaz ciğerinden yapılıyorlar
Su kapagi dolusu kadar verdim geri memleketten gidecem bakamicam yani böyle versem küf yapma şansı varmı eğer yaparsa giderken alım sıkıntı çıkarırsa kuru diye sorun çıkarmaz sanıyorum ama çok pis balık kokuyor

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

Su kapagi dolusu kadar verdim geri memleketten gidecem bakamicam yani böyle versem küf yapma şansı varmı eğer yaparsa giderken alım sıkıntı çıkarırsa kuru diye sorun çıkarmaz sanıyorum ama çok pis balık kokuyor
yemi toz haline getirip bir içme suyu ile birde şekerli su ile karıştır, severlerse protein ihtiyaçlarını oradan karşılarlar (içme suyuyla karıştırdığın haricinde de içme suyu koy severlerse tabii) :)

gokhan01110

Süper Majör
29 Haz 2020
168
61
105
28
LV
0

yemi toz haline getirip bir içme suyu ile birde şekerli su ile karıştır, severlerse protein ihtiyaçlarını oradan karşılarlar (içme suyuyla karıştırdığın haricinde de içme suyu koy severlerse tabii) :)
Denicem şekerli su vermistim bide onu deneyeyim ?

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

karıncalar genelde kup kuru yemleri pek sevmiyorlar diye biliyorum. nemli olursa küf yapabilir balık yemi. kuru birşey yiyemiyor benimkiler mesela

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

karıncalar genelde kup kuru yemleri pek sevmiyorlar diye biliyorum. nemli olursa küf yapabilir balık yemi. kuru birşey yiyemiyor benimkiler mesela
messorlar tohum yiyorlar o da kuru birşey mesela bende lasius var o yemiyor

Users who are viewing this thread

Üst Alt