Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

bir daha asla damlatarak şekerli su vermeyeceğim

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

3 kolonime şekerli su takviyesi yaptım camponotuslara damlatarak şekerli su verdim 2 koloni garip bir şekilde yumurta larva vs hep su oldu çok vermemiştim oysa 1 tanesi kendini temizliyor diğerini el ile transfer ettim sonra bir baktım tüp sırılsıklam nem çok yüksek şimdi farklı bir tüp hazırladım ışık altında transfer bekliyorum yarına kadar geçerler umarım off off oysa ne güzel bir gündü yaklaşık 3 saattir bunlarla uğraşıyorum

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

hocam lütfen yardım edin garip bir şekilde yeni hazırladığım tüpte damla damla sular var aşırı nemli tüp oysa pamuğun ucuna su bile değmeyecek şekilde ayarladım nemi az olsun diye neden böyle oluyor bir türlü anlayamıyorum
Sıcak olduğu için buharlaşma olabilir

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

hocam lütfen yardım edin garip bir şekilde yeni hazırladığım tüpte damla damla sular var aşırı nemli tüp oysa pamuğun ucuna su bile değmeyecek şekilde ayarladım nemi az olsun diye neden böyle oluyor bir türlü anlayamıyorum
Pamuğu çok fazla kullanma.

Users who are viewing this thread

Üst Alt