Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Böcek yerine protein

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Böcek yerine protein olarak ne verilebilir? Compo ve formika için kullanacağım. Pişmiş et vs olur mu?

Benzer konular

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

Baharatsızsa olur, normalde haşlanmış yumurta beyazını önerirdim ama Compo ve formica yer mi bilmiyorum.

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Kıyma,beyaz et,kırmızı et, haşlanmış yumurta beyazı,salam sosis,kefir vs. daha bir çok protein kaynağı verilebilir

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Yemezler kendi Formica ve Camponotus kolonimde biliyorum onlara hapur hupur et olacak canlı yem olacak kurt olacak böcek olacak vs onların yerini ne alır dersen kıyma ve ballı su :)

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Yemezler kendi Formica ve Camponotus kolonimde biliyorum onlara hapur hupur et olacak canlı yem olacak kurt olacak böcek olacak vs onların yerini ne alır dersen kıyma ve ballı su :)
Camponotus baldacci kolonim kıymaya ağzını sürmeyip pişmiş tavuk etini gömüyordular. Bence her koloninin kendi ağız tadı ve seçimi var. Ama dediğiniz gibi bu saydığım proteinleri formica kolonim hiç bir şekilde kabul etmemişti

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Kolonin karakterine bağlı bazıları sadece canlı yem yerken bazıları her şeyi silip süpürür

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Teşekkür ederim. Kusura bakmayın bitirme haftamdı buraya giremedim. Haşlanmış et vardı onu denedim ve hepsi yedi. Kıymayı denemek istiyorum ama çiğ mi vermem lazım?

paragomi

Yumurta
2 Ara 2021
39
20
15
LV
0

Pişmiş et üzerinde ki mikroorganizmalar öleceği ve daha kolay sindirilebileceği için daha iyi olur. Dışta kalıp parazit yapma şansını düşürmüş olursun

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Campo kolonim yumurta beyazina bayiliyordu denemek lazm her koloni aynı değil

Users who are viewing this thread