Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bu Bir Uçuş Mu?

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Gövdesine reçine bulaşmış ağaçlarda hiç durmayan bir karınca trafiği var. Kanat falan yok ama 3-4 mm boyutlarında bir sürü karınca bazıları yukarı bazıları aşağıya gidiyorlardı. Kıç bölümlerinde iki tane çizgi gördüm ve tüm vücudu siyahtı. Bu bir uçuş mu?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Bence formica görmüş olabilirsin. Rufibarbis felan. Büyükler çünkü. Ben eskiden onları kraliçe sanardım ?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

Formicalarda ğaçlarda pek takılmıyorlar :D ağaçta meyve varsa başka tabii, tecrübeyle sabit bilgiler :)
Yani işlek bir yol kurmuşlardı. Çam ağacı gibi bişeydi. Kabuklu bir ağaç. Öyle bür tür var diye biliyorum. Rufa galiba. Evet rufa olması lazım. Eminim ama gördüğüme. Yukarı dallara çıkıyorlardı. Niye yalan söyliyim ya??.

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Yani işlek bir yol kurmuşlardı. Çam ağacı gibi bişeydi. Kabuklu bir ağaç. Öyle bür tür var diye biliyorum. Rufa galiba. Evet rufa olması lazım. Eminim ama gördüğüme. Yukarı dallara çıkıyorlardı. Niye yalan söyliyim ya??.
yok yok yanlış anladınız beni yalanlamıyorum sizi :D formica bu öyle çok ağaçta takılmıyolar, ama evet çam ormanlarının olmazsa olmazı bir cins onlar

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

yok yok yanlış anladınız beni yalanlamıyorum sizi :D formica bu öyle çok ağaçta takılmıyolar, ama evet çam ormanlarının olmazsa olmazı bir cins onlar
Sorun yok ben anladım ne demek istediğini. Şakasına dedim?. Haklı olmadığım birşeyin üstünde durmam zaten. Zaten dedikikerni yargılayamam benden daha tecrübelisin.

Users who are viewing this thread

Üst Alt