Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bu boyutta outworldde koloni olurmu

• Konbuyu başlatan Ali
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:15

Ali

Pupa
8 May 2021
38
2
30
LV
0

Elimde 50x35x22 cm ölçülerinde akvaryum var üstüne bariyer çekip componotus kolonimi tüple koysam alan büyük gelirmi 10-15 işçili
(bir sorum daha var ben yağ ve bebek pudrasından bariyer yapmıştım ama kokusu çok yoğun bir çözüm varmı) teşekkürler...

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210829-160631.jpg
    Screenshot_20210829-160631.jpg
    47.1 KB · Görüntüleme: 168

Benzer konular

sahin06

Yumurta
23 May 2021
11
4
15
29
LV
0

vazılın de kullana bılır mesela cılek kokulu vazalın kullana bılırsın

• Beğen
Tepkiler: Ali

#Ekin

Pupa
30 Nis 2020
70
44
30
LV
0

Elimde 50x35x22 cm ölçülerinde akvaryum var üstüne bariyer çekip componotus kolonimi tüple koysam alan büyük gelirmi 10-15 işçili
(bir sorum daha var ben yağ ve bebek pudrasından bariyer yapmıştım ama kokusu çok yoğun bir çözüm varmı) teşekkürler...
O boyutta bir koloniye büyük gelecektir. Bir de camponotuslar büyük türler olduğu için süreceğiniz bariyeri aşabiliyorlar zaman zaman, o yüzden bariyer sürseniz dahi üstünü kapatmanızı öneririm.

Ali

Pupa
8 May 2021
38
2
30
LV
0

O boyutta bir koloniye büyük gelecektir. Bir de camponotuslar büyük türler olduğu için süreceğiniz bariyeri aşabiliyorlar zaman zaman, o yüzden bariyer sürseniz dahi üstünü kapatmanızı öneririm.
Koloni sağlığı açısından sorun olurmu acaba bi 30 40 işçiyi bekliyim vazelinle bariyer yapıyım öyle o zaman

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

kanka 40 50 işçi olunca yaparsan daha iyi olur hem izlemeside keyifli olur zemine sarı çöl kumu falan koysan çiçekk bide taş falan süs olarak tam sergilemelik koloni olur.bariyere gelirsek campo cinsi bakanlar bariyerleri zaman zaman aştığını söylüyor bu sepebten üstüne pleksi vb.malzemeyle kapak yaparsan mis gibi olur

• Beğen

Ali

Pupa
8 May 2021
38
2
30
LV
0

kanka 40 50 işçi olunca yaparsan daha iyi olur hem izlemeside keyifli olur zemine sarı çöl kumu falan koysan çiçekk bide taş falan süs olarak tam sergilemelik koloni olur.bariyere gelirsek campo cinsi bakanlar bariyerleri zaman zaman aştığını söylüyor bu sepebten üstüne pleksi vb.malzemeyle kapak yaparsan mis gibi olur
Aynen öyle yapayım pileksi nereden kestirebilirim acaba sineklikli bişey yaparım süper olur teşekkürler.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Aynen öyle yapayım pileksi nereden kestirebilirim acaba sineklikli bişey yaparım süper olur teşekkürler.
internete pleksi glas satın al diye yazdığınızda çeşitli sayfalarda çıkıyor 3mm den ince alırsanız yamulabilir kalın alırsanız o sorunda kalkacaktır bilginize

• Beğen

Users who are viewing this thread

Üst Alt