Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bu Nedir?

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Bunlar ne ağızındaki o küçük seyler ne yer deydi ağızına aldı ve 2 3 tanesi iç içe gibi o ne

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    629.6 KB · Görüntüleme: 174

Benzer konular

Emboes

Pupa
12 Nis 2021
43
26
30
LV
0

Fotoğraf net değil yumurta gibi duruyor. Yumurtaları larva olana kadar birbirine yapışık gibi durur, böylece kolay taşırlar. Genelde de korumak için veya bakmak için yumurtaları ağzında tutabilirler. Rahatsız etmemeye devam edersen bi süre sonra ilk işçilerin çıkacak.

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Daha net olanları ağızından bazılarını bıraktı

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    556.2 KB · Görüntüleme: 161

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Bu da başka kolani bunlardamı yumurta çekeçek ken ağızına aldı abdomeni biraz ıslanmışgibi Bisey olur mu

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    646.7 KB · Görüntüleme: 149
  • image.jpg
    image.jpg
    444.4 KB · Görüntüleme: 146
  • image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 156

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Anladığıma göre çok fazla açıp rahatsız ediyorsunuz, buna devam ederseniz ertesi gün yumurtaları göremeyebilirsiniz maalesef. İlk heyecan çok iyi oluyor ama kontrolsüz heyecan üzebiliyor, o yüzden rahatsız etmeden bir kenara bırakıp 3-4 günde bir kontrol etmenizi öneririm.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Claustral cinslerde işçi çıkana kadar 20-30 günde 1 kez kısa bir aralık kontrol edilmesi en idealidir fikrimce. Özellikle stresli cinslerde.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Uzun aralıklarla bakılması gerekir tanısı yanlış bence sakince bakılırsa 2 3 gün arayla bakma ve 30 gün arayla bakma arasında fark olmaz

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Sen şaka yapıyorsun herhalde ben 2 güne 1 sakince bakıyorum.Ve gayet sağlıklı kraliçelerim.
Aslında hem haklı hem haksız. Biraz da bakmaya göre değişiyor yani haldur huldur açarsanız strese girer tabi ki ama yavaşça sakince kontrol ederseniz hiçbir şey olmaz. Zaten anlarsınız strese girip girmediğini. Ben de dediğiniz gibi 2 günde bir kontrol ediyorum şu ana kadar stresten yumurta yiyen kraliçem ya da büyütme bozukluğu hiç yaşamadım. Türden türe de değişiyor, tartışmaya çok açık bir konu.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Sen şaka yapıyorsun herhalde ben 2 güne 1 sakince bakıyorum.Ve gayet sağlıklı kraliçelerim.
Burası şaka yapılacak bir ortam gibi görünüyor mu? Özellikle stresli cinslerde diye parantez de açtım. Ayrıca claustral cinslerde kontrol etmenin hiçbir gereği olduğunu düşünmüyorum. Kenara atıp bakmamanın bize kaybettirdiği bir şey yok. Bu şekilde yapmak varken neden açmayı tercih edeyim? Kim ne yapıyorsa yapsın. Ben yazıda "fikrimce" dedim zaten.

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

benim odamda kırmızı aplik yani gece lambası var o açıkken bakıyorum . karıncalar kırmızıları siyah anlar die biliyorum çünkü

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Burası şaka yapılacak bir ortam gibi görünüyor mu? Özellikle stresli cinslerde diye parantez de açtım. Ayrıca claustral cinslerde kontrol etmenin hiçbir gereği olduğunu düşünmüyorum. Kenara atıp bakmamanın bize kaybettirdiği bir şey yok. Bu şekilde yapmak varken neden açmayı tercih edeyim? Kim ne yapıyorsa yapsın. Ben yazıda "fikrimce" dedim zaten.
kardeşim hem bilmiyosun hemde karşı geliyosun 2 güne 1 bakmak stres yapar bi gün yumurtlaları yiyince görürsün
Şaka yapıyorsun galiba derken şaşırma anlamında söylemiş bence arkadaş. Bu kadar yüklenmeye gerek yok. ?

6 Nis 2020
104
44
75
LV
0

kardeşim hem bilmiyosun hemde karşı geliyosun 2 güne 1 bakmak stres yapar bi gün yumurtlaları yiyince görürsün
siz olayı çok yanlış anladınız benim karıncalarım 4-5 aydır bende ve gayet sağlıklılar hiç yumurta yeme olayına rastlamadim sadece bir kere tetra kolonim yumurtayı büyütmemişti o kadar yani .

Users who are viewing this thread

Üst Alt