Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bu nedir?

Yasnclik

Pupa
15 May 2020
9
3
30
LV
0

Arkadaşlar bu ne karınca gbi ne arı gbi değişik bişey bu nedir

Ekli dosyalar

• IMG_20200614_153208.jpg
    IMG_20200614_153208.jpg
    55.4 KB · Görüntüleme: 185

Benzer konular

Volpe

Media
29 May 2020
30
8
50
LV
0

bu bi böcek türü knk bende kralice sanmıştım ama bunlar örümcek felan yiyolar abdomenlerini titrştirip duruyolar örümcek ağında sonra çıkıncada alıp götürüyolar

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Sokma vakalarında normal bal arılarına nazaran çok daha şiddetli ağrıya sebebiyet verdiğini biliyordum ancak konu üzerine az araştırma yapayım dedim.

Tanımlamak için yaygın olarak kadife karıncalara "inek katili" denir. Aslında inek katili kadife karınca, Amerika’ daki kadife karıncaların en büyüğüdür, neredeyse bir inç uzunluğundadır. İsimini bir ineği öldürebildiğine inanılması ile kazanmıştır. Zehrini o kadar güçlüdür ki bir ineğin acı içinde öldüğü söylenir.

Dişiler çoğunlukla kırmızı ve siyahtır. Erkek yarı kırmızı, yarım siyah karanlık kanatlıdır. Dişiler arı yuvalarını araştırıp onların kovanlarına yumurta bırakırlar. Toprağı kazarak bu yuvalara ulaşırlar. Arılar bu yavruları da besler. Bu arsız böcekler ise sonunda arıları öldürerek yuvayı terk ederler. Aşağıda zehir miktarlarına göre rekortmen kadife karıncayı görebilirsiniz.
Kaynak : https://www.ankailaclama.com/haberler/156-en-zehirli-böcek,-kadife-karınca.html

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt