Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bu Üzücü Durumda Ne Yapabilirim?

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Bundan 2 gün önce formica rufibarbis kraliçemi suyu bitmesi sebebiyle yeni tüpe aldım yumurtaları 10 15 adetti yeni tüpe kendi taşıdı yumurtaları.Bu gün tekrar baktığımda yumurtaları epey azalmış 5 tane anca vardı ?bunun nedeni nedir ? Ne yapmam gerek ?

Benzer konular

eray

Media
20 May 2020
92
14
50
LV
0

Pek bilgi sahibi değilim ama sanırım karınca strese girmiş ve yumurtalarını yemiş.

Erbek808

Süper Majör
28 May 2020
213
95
140
Ödüller
2
LV
1

Bundan 2 gün önce formica rufibarbis kraliçemi suyu bitmesi sebebiyle yeni tüpe aldım yumurtaları 10 15 adetti yeni tüpe kendi taşıdı yumurtaları.Bu gün tekrar baktığımda yumurtaları epey azalmış 5 tane anca vardı ?bunun nedeni nedir ? Ne yapmam gerek ?
strese girdiği için yumurtalarını yemiş, aynısı tapinoma kraliçemde gerçekleşti, ama kalan yumurtalarla güzel ilgileniyor. tekrar yumurtlar büyük ihtimalle. sadece biraz daha sabır etmen gerekiyor üzülecek bir durum yok.

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

strese girdiği için yumurtalarını yemiş, aynısı tapinoma kraliçemde gerçekleşti, ama kalan yumurtalarla güzel ilgileniyor. tekrar yumurtlar büyük ihtimalle. sadece biraz daha sabır etmen gerekiyor üzülecek bir durum yok.
Bir haftalık emeğini yedi valla inşallah geri dönüşü olur üzülmemin sebebi strese sokamak için 2 gün bekledim taşıması için taşımasamda susuzluktan gidecekti belkide.Bide benim ilk deneyimlerim bunlar önemsiyorum biraz ?

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Bir haftalık emeğini yedi valla inşallah geri dönüşü olur üzülmemin sebebi strese sokamak için 2 gün bekledim taşıması için taşımasamda susuzluktan gidecekti belkide.Bide benim ilk deneyimlerim bunlar önemsiyorum biraz ?
Şöyle bi 10 20 tane kraliçe olsa daha az gözüm arkada kalıcak ? şu an elimde 2 tane var bulamıyorum formicadan başka dışarı çıktığımda gözüme takılsa hemen alıcam eve ?

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Formica çok streslidir stresten bile ölür transfer yaparken bile karanlıkta tutmalısınız 2 tarafı.

efesko

Media
13 Haz 2020
51
17
50
LV
0

Formica çok streslidir stresten bile ölür transfer yaparken bile karanlıkta tutmalısınız 2 tarafı.
15 adet kraliçemin hepsini yere düşüren kafatasındaki en önemli organı bulunmayan kuzenim yüzünden tüm tüplerim kırıldı ve taşımak zorunda kaldım fomicalarjmın bitanesinde bişey farkettim kozaları yapışmış ayırmaya uğraşıyor ama ayıramıyor yapacak bişeyim varmı ? tür formica rufibarbis group birde pamuğu çok eşelşyor su basacak diye korkuyorum

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

15 adet kraliçemin hepsini yere düşüren kafatasındaki en önemli organı bulunmayan kuzenim yüzünden tüm tüplerim kırıldı ve taşımak zorunda kaldım fomicalarjmın bitanesinde bişey farkettim kozaları yapışmış ayırmaya uğraşıyor ama ayıramıyor yapacak bişeyim varmı ? tür formica rufibarbis group birde pamuğu çok eşelşyor su basacak diye korkuyorum
Pamuğu eşelemesi kendine yer yapmasından. Benimki böyle uzun uzun iplikler yapıp pupaları arasına gizliyor

Sametfe

Media
21 Haz 2020
38
3
50
LV
0

Suyu tutan kısma sıkı bi pamuk yerleştirirsen ağzıyla eşeleyerek delme şansı daha azalır. Koza konusundada bence sen bişey yapma benim formicayı bi yer değiştirdim yumurtaları yedi dahada yumurtlamıyor bir haftadır acayip stres yapıyor bu tür

ekones1

Süper Majör
21 May 2020
119
88
105
LV
0

Boşveeer, zaten beleşe gelmişti onlar sana .d

Users who are viewing this thread

Üst Alt