Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Bugün buldugum 3 kralice

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Lasius
Tetramorium
Formica: formicayi almadım çünkü o kadar arayıp 1 tane buldum çoğu kraliçe ölüydü hatta 1 tane kraliçeyi yiyen işçiler kıvranarak öldü ilaçlama yüzünden büyük ihitmal.birde zor olduğu için ve yeteri kadar kralicemin olduğu için alamdim bide canlı yem sıkıntısı olduğu için en kısa zamanda mikro un kurdu alicam ama üretmeyi düşünmüyorum
IMG_20210524_132826.jpg
IMG_20210524_130617.jpg
IMG_20210524_113801.jpg

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Canlı yemi çeşitli tut. 2 3 çeşit kurt 1 2 hamamböceği ve onun dışında kendin verebileceğin besin kaynaklarından da ver.(yumurta tavuk sosis vs)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

bide canlı yem sıkıntısı olduğu için en kısa zamanda mikro un kurdu alicam ama üretmeyi düşünmüyorum
İster istemez büyüyecekler :) havalarda artık ısınmaya başladı mikro olsalar bile bu aylarda ve sıcaklarda minimum 2 ay içinde hepsi pupaya dönüşecektir.. bence 5 liralık yem için her ay 15-20 lira kargo parası vermektense üretimi düşün derim :) ha yok uğraşamam diyorsan olabildiğince en soğuk yerde tutmaya çalış -5 dereceye kadar hayatta kalırlar ve düşük sıcaklıkta gelişimleri ve büyümeleri yavaşlar

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

İster istemez büyüyecekler :) havalarda artık ısınmaya başladı mikro olsalar bile bu aylarda ve sıcaklarda minimum 2 ay içinde hepsi pupaya dönüşecektir.. bence 5 liralık yem için her ay 15-20 lira kargo parası vermektense üretimi düşün derim :) ha yok uğraşamam diyorsan olabildiğince en soğuk yerde tutmaya çalış -5 dereceye kadar hayatta kalırlar ve düşük sıcaklıkta gelişimleri ve büyümeleri yavaşlar
Tamamdır tşk ederim

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Hem bı yandan üreticem bı yandan besleme yapicam mikromu alayım büyük boyutmu

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Peki 4 5 tane üretmek için böceğinden alsam besleme için ise 100 adet micro kurt alsam olurmu
Böcek işi biraz riskli çünkü böceklerin ortalama 80-100 gün arasında ömrü vardır sonra ölürler.. zaten as sayıda alacaksınız ve size gelecek böceğin akıbetini bilmiyorsunuz belkide yaşam evresinin sonlarındadır 20 gün ömrü kalmıştır.. bu durumda sana pupa almanı tavsiye ederim pupalar ortalama 10-15 gün içinde böceğe dönüşür zaten riskide azaltmış olursun tabi sayıyı biraz fazla tutman lazım 5 tane pupanın 5ide erkek çıkabilir 5ide dişi çıkabilir :) böceklerin çiftleşmesi yumurta dökmesi yumurtadan larva çıkması larvaların kurt olması ortalama 1.5 ay karar senin :)

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Böcek işi biraz riskli çünkü böceklerin ortalama 80-100 gün arasında ömrü vardır sonra ölürler.. zaten as sayıda alacaksınız ve size gelecek böceğin akıbetini bilmiyorsunuz belkide yaşam evresinin sonlarındadır 20 gün ömrü kalmıştır.. bu durumda sana pupa almanı tavsiye ederim pupalar ortalama 10-15 gün içinde böceğe dönüşür zaten riskide azaltmış olursun tabi sayıyı biraz fazla tutman lazım 5 tane pupanın 5ide erkek çıkabilir 5ide dişi çıkabilir :) böceklerin çiftleşmesi yumurta dökmesi yumurtadan larva çıkması larvaların kurt olması ortalama 1.5 ay karar senin :)
Anladım bide son olarak bu böcekler yumurtladığında micro un kurtlarını yememelrri için yataklikalrini ne kadar sürede bir değiştirmek lazım

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5