Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Amerika Camponotus cf. planatus

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

Latin isim:Camponotus cf. planatus
önemsiz isim:-
Taksonomi:Alt aile : Formicinae Kabilesi: Camponotini
Seviye Tutmak:(2) iklim ve kaçış önleme için daha yüksek gereksinimler göstermek
Dağıtım:Kolombiya, Küba, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Panama, Venezuela
yaşam alanı:ikinci büyüme ormanı, açık orman alanları, bozuk alanlarda çok yaygın
Koloniform:poligin
Kraliçe:Boyut: 8 - 10mm Renk: donuk kırmızımsı kahverengi, gaster siyahı, kaplı beyazımsı sarı tüyler, göğüs kafesi hacimli
Çalışan:Boyut: 3 - 6 mm Renk: donuk kırmızımsı kahverengi, gaster siyah, kaplı beyazımsı sarı tüyler, polimorf
Asker:mevcut değil
Erkekler:Boyut: 5mm Renk: parlak siyah
beslenme:Bal suyu ve böcekler, örneğin Sinekler veya Sivrisinekler gibi Dipteranlar, küçük cırcır böcekleri
Hava nemi:Arena: %50 - 70 Nestpart: % 50 - 80
Sıcaklık:Arena: 24-28°C Nestpart: 24-28°C
Hazırda bekletme modu:hayır
Yuva formu:içi boş dallarda yuva, ölü ağaçlarda termit binalar
Formicaria'nın türü:Çiftlik, Çiftlik Havzası, Lavabo, Çerçeve Havzası, Ada, Akrilik Silindir, Ytong/Alçı
Formicaria boyutu:Boyut: M - L
Yüzey:Çiftlik: mantar, yumuşak ahşap Arena: Kum-tın
Ekim:yağmur ormanlarına benzer
Dekorasyon:Kökler, Taşlar, Yosun, Dallar
Tanım:Campontus bkz. planatus, orta ve güney amerika'nın tropikal ovalarında yaygın bir gölgelik karıncadır. Yolları kullanarak veya tek başına yem kullanarak günlük olarak düşük bitki örtüsü üzerinde beslenir.
Gelişim:çiftleşme uçuşu: -
kuruluş: klastral
koloni boyutu: birkaç 1000 birey
Miktar:işçilerle birlikte bir döllenmiş kraliçe (seçime bakınız); kuluçka (mevsime ve gelişmeye bağlı olarak)
furricanee sunar
@Karınca Dünyası

Son düzenleme: