Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Camponotus kraliçem yumurtlamıyor

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

Yaklaşık 3 hafta önce bulduğum camponotus kraliçem yumurtlamıyor kanatları dökülmüş halde taşın altında bulmuştum şekerli su verdim ama daha yumurtası yok

Benzer konular

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

Kanatlarını döküp yumurtlamaması ilginç. Büyük ihtimal çiftleşmedi ama yine de sen 3 gün karanlık sessiz ortamda hiç kontrol etmeden beklet.

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

Kanatlarını döküp yumurtlamaması ilginç. Büyük ihtimal çiftleşmedi ama yine de sen 3 gün karanlık sessiz ortamda hiç kontrol etmeden beklet.
tamam ama çiftleşmediyse neden kanatlarını döktü ve taşın altında duruyordu anlamadım

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

Yaklaşık 3 hafta önce bulduğum camponotus kraliçem yumurtlamıyor kanatları dökülmüş halde taşın altında bulmuştum şekerli su verdim ama daha yumurtası yok
Onlort dedigi gibi, kanatlarini atmasi döllendigi anlamina gelmiyor. Ihtimalleri sayiyorum
1. döllenmemis olabilir (kanatlarini attigi halde)
2. döllenmis olabilir ama biraz zamana ihtiyac duyabilir
3. hastaligi olabilir (yani abdomeni sisik görünüyorsa illa yumurta/döl dolu oldugu anlamina gelmiyor)(ölümcül mantar tasiyor olabilir, mite vardir)

En önemli sey de, yumurtlamasi illa döllenmis yumurta cikarttigi anlamina da gelmiyor. Yani döllenmemis yumurta cikarabilir ve larvaya sonra pupaya ardindan bir erkek karincaya dönüsebilir. Yani bunun tek cözümü sabir. Beklemen gerekecek. Sen yine de stese sokma onu, karanlik bir yere koy ve hafta da bir ölüp ölmedigini kontrol et.

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

Kanatlarını dökmüş olması çiftleştiği veya döllendiği anlamına gelmiyor.
Onlort dedigi gibi, kanatlarini atmasi döllendigi anlamina gelmiyor. Ihtimalleri sayiyorum
1. döllenmemis olabilir (kanatlarini attigi halde)
2. döllenmis olabilir ama biraz zamana ihtiyac duyabilir
3. hastaligi olabilir (yani abdomeni sisik görünüyorsa illa yumurta/döl dolu oldugu anlamina gelmiyor)(ölümcül mantar tasiyor olabilir, mite vardir)

En önemli sey de, yumurtlamasi illa döllenmis yumurta cikarttigi anlamina da gelmiyor. Yani döllenmemis yumurta cikarabilir ve larvaya sonra pupaya ardindan bir erkek karincaya dönüsebilir. Yani bunun tek cözümü sabir. Beklemen gerekecek. Sen yine de stese sokma onu, karanlik bir yere koy ve hafta da bir ölüp ölmedigini kontrol et.
Evet temel şeyleri biliyorum dediğiniz gibi karanlığa bırakıp bekleyecem

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-09-03 at 15.39.08 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-03 at 15.39.08 (1).jpeg
    77.6 KB · Görüntüleme: 144
  • WhatsApp Image 2021-09-03 at 15.39.08.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-03 at 15.39.08.jpeg
    80.4 KB · Görüntüleme: 138

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

umarım çiflteşmiştir çok seviyorum bu cinsi
Sen kayseri de yasiyorsun dimi? Ben döllenmis oldugu kesin olan 2 tane sanctus aldim birisinden. Hediye ediyor satmiyor. Cocuk istanbulda yasiyor, kargoyla yollayacak. Kargo parasini sen üstlenmen gerekecek. Ben istanbulda oldugumdan elden aldim ve hicbir sorun cikmadi. Ben de bu türü cok sevdigimden buldugumda ve elden aldigimda ellerim titremisti ?? istiyorsan yönlendireyim seni ona

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

Sen kayseri de yasiyorsun dimi? Ben döllenmis oldugu kesin olan 2 tane sanctus aldim birisinden. Hediye ediyor satmiyor. Cocuk istanbulda yasiyor, kargoyla yollayacak. Kargo parasini sen üstlenmen gerekecek. Ben istanbulda oldugumdan elden aldim ve hicbir sorun cikmadi. Ben de bu türü cok sevdigimden buldugumda ve elden aldigimda ellerim titremisti ?? istiyorsan yönlendireyim seni ona
olur

akbltcan1

Süper Majör
19 Nis 2021
232
47
110
Ödüller
2
LV
1

birkaç gün sonra sana yazayım biraz daha bekleyeyim elimdekini

Users who are viewing this thread

Üst Alt