Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Camponotus ligniperda

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Elinde bulunup satmak isteyen yada takas yapmak isteyen varsa dm atarsa sevinirm

Tesekkurler

Benzer konular

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Aphaenogaster splendida ( yumurtluyor fakat ymurtaları biraraya toplayıp ilgilenmiyordu bi isci bide larva ekledim suan kendi yumurtalarını toplamıs normale dondu)

Lasius turleri var

hypoponeira yada poneira bilemiyorum govde hafif kırmızı gbi tam cozemedm (20 civarı iscili)

colobobsisler var biri kanatsız yumurtlamıstı ama yazlıktan buraya gelirken arabada stres yaptı sanırm yedi yumurtalarını suan icn yumurtasız digeri kanatlı o hic yumurtlamadı

myrmica sp var cok kucuk bir kralice

pheidole var yumurtalı

turunu belirleyemedigm yumurtalı kucuk ve orta boy kraliceler var

Varsa istedikleriniz illaki bitane secmek zornda degilsnz ticaret degil amac istedignz kadr secebilrnsz

Son düzenleme:

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Aphaenogaster splendida ( yumurtluyor fakat ymurtaları biraraya toplayıp ilgilenmiyordu bi isci bide larva ekledim suan kendi yumurtalarını toplamıs normale dondu)

Lasius turleri var

hypoponeira yada poneira bilemiyorum govde hafif kırmızı gbi tam cozemedm (20 civarı iscili)

colobobsisler var biri kanatsız yumurtlamıstı ama yazlıktan buraya gelirken arabada stres yaptı sanırm yedi yumurtalarını suan icn yumurtasız digeri kanatlı o hic yumurtlamadı

myrmica sp var cok kucuk bir kralice

pheidole var yumurtalı

turunu belirleyemedigm yumurtalı kucuk ve orta boy kraliceler var

Varsa istedikleriniz illaki bitane secmek zornda degilsnz ticaret degil amac istedignz kadr secebilrnsz
ponerada nasıl işçi aldın yav,doğadan mı?Video/fotoğraf?

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

ponerada nasıl işçi aldın yav,doğadan mı?Video/fotoğraf?

Tabi hatta tam tür belirleyebilrsen harika olur :) Kralice hangisi hic bilmiorm yumurta varsa kralice hala yasıyor demektir mantıgıyla koloni gidiyor :)

x9k25y.jpg

x9kK0p.jpg

x9kUDM.jpg

Bunların tren gbi gitmesine bayılıorm :ROFLMAO:

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Tabi hatta tam tür belirleyebilrsen harika olur :) Kralice hangisi hic bilmiorm yumurta varsa kralice hala yasıyor demektir mantıgıyla koloni gidiyor :)

x9k25y.jpg

x9kK0p.jpg

x9kUDM.jpg

Bunların tren gbi gitmesine bayılıorm :ROFLMAO:
Bunlar tren gibi gitmiyor,test tüpünde balçık gibi kaplı olan şey ne

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Ayriyeten soruma cevap vermedi ki wild capture koloni mi yoksa kraliçeden mi başlattın?

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Bunlar tren gibi gitmiyor,test tüpünde balçık gibi kaplı olan şey ne
arka arkaya 2-3 tanesi yapısık gidiyor istiyorsan videoda cekebilrm en onde biri gidiyor arkasında onun abdomene antenleri dokunarak gidiyor belki tur belirlemende yardımcı olur.

Ben baslatmadım 2 tane fide almıstım agac fidesi 2 sininde saksısından ayrı ayrı koloniler cıktı ikisindede yumurta var sayıları artıyor

Altındaki sey sphagnum moss karıncalarda cok acemiyim ama konu terraryum akvaryum paludaryum olunca oldukca iyiyim elimin altında herdaim boyle seyler vardır.Nemi sevdiklerini okumustum o yuzden altlarına onu koydum antibakteriyel bi yosun kuf yapmaz cok iyi su tutar topraktan daha kullanıslı konu nem se.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

arka arkaya 2-3 tanesi yapısık gidiyor istiyorsan videoda cekebilrm en onde biri gidiyor arkasında onun abdomene antenleri dokunarak gidiyor.

Ben baslatmadım 2 tane fide almıstım agac fidesi 2 sininde saksısından ayrı ayrı koloniler cıktı ikisindede yumurta var sayıları artıyor

Altındaki sey sphagnum moss karıncalarda cok acemiyim ama konu terraryum akvaryum paludaryum olunca oldukca iyiyim elimin altında herdaim boyle seyler vardır.Nemi sevdiklerini okumustum o yuzden altlarına onu koydum antibakteriyel bi yosun kuf yapmaz cok iyi su tutar topraktan daha kullanıslı konu nem se.
Evet hocan hakli olabilirsiniz ponerinae altfamilyasinda yaygin bi ozellik dar tunelleri yuzunden,bu konuda haklisiniz benim aklime spesifik olarak bu harekeri yapan bi tur var o bu degil ki gibi dusunce gelince hayir dedim.

Ayriyeten tebrik ediyorum baska hobilere ilginiz ve sansinizi.Evet ben de farkettim arkadaslara da bilgi olsun saksilarda(ozellikle bakimi yapilan kucuk degil cafelerin yanina duvar boyunca koyulan saksilarda) ponera ya da hypoponera kolonileri cok sik karsilasiliyor,Ayriyeten ben de 1i sonradan olen kralicemi parkta koluma kondu(cryptopone bulan arkadaslar gibi) ilk buldugum ponera ise cafe de oturuken saksilardan geldigini dusundugun dekilde masamiza kondu.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Hocam buarada sorcagim soru benim de ponera kralicem icin cok onemli.Saksinin icerisinde neyle avlandiklarini farketriniz mi?Springtail mi baska bir eklembacaklı mı nasil bir sey?

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Evet hocan hakli olabilirsiniz ponerinae altfamilyasinda yaygin bi ozellik dar tunelleri yuzunden,bu konuda haklisiniz benim aklime spesifik olarak bu harekeri yapan bi tur var o bu degil ki gibi dusunce gelince hayir dedim.

Ayriyeten tebrik ediyorum baska hobilere ilginiz ve sansinizi.Evet ben de farkettim arkadaslara da bilgi olsun saksilarda(ozellikle bakimi yapilan kucuk degil cafelerin yanina duvar boyunca koyulan saksilarda) ponera ya da hypoponera kolonileri cok sik karsilasiliyor,Ayriyeten ben de 1i sonradan olen kralicemi parkta koluma kondu(cryptopone bulan arkadaslar gibi) ilk buldugum ponera ise cafe de oturuken saksilardan geldigini dusundugun dekilde masamiza kondu.
Her dakika o sekilde gezmiyorlar ama ara sra ozellikle un kurdu verdigmde biri bulca digerini pesine takıp getiriyor yada cok uzaklastıkları zaman pesine takıp yuavaya getiriyor.Haklısınız siz bicok tur bildignz bu hareketi surekli yapan turlerde vardır belki biz daha yeni basladıgmz icn 2 adım atsalar yeter bize :)

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Hocam buarada sorcagim soru benim de ponera kralicem icin cok onemli.Saksinin icerisinde neyle avlandiklarini farketriniz mi?Springtail mi baska bir eklembacaklı mı nasil bir sey?
Springtail vardı bolca yanlarında ama yani onları yiyyorlarmıydı bilmiorm yanlarında keyifli keyifli geziyorlardı sanki.Un kurdu veriyorum ben hic affetmiyorlar cok agresif canlılar

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Springtail vardı bolca yanlarında ama yani onları yiyyorlarmıydı bilmiorm yanlarında keyifli keyifli geziyorlardı sanki.Un kurdu veriyorum ben hic affetmiyorlar cok agresif canlılar
Baska omurgasiz yoksa nasil koloni kurdular acaba ? evet agresifler baya benim ponera gunlugumde youtube vidoesu koymustum avlanma ve outword ilgili rusca bir video

Users who are viewing this thread

Üst Alt