Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

camponotus sanctus Yardım

Lordvan

Yumurta
27 Ağu 2021
16
3
15
LV
0

Herkese merhaba karınca hobisine yeni başladım elimde 5 adet sanctus kraliçesi var biri 12 işçili diğer 4 kreliçem 10 gündür yumurtlamıyor tüpleri temiz suları temiz hepsi yeni yapıldı sıcaklık ayarlamak için ısıtıcı pedim yok oda sıcaklığında duruyor işçili kolonim yeni yumurta ve yumurta beslemekte gayet iyi izlenimlerim bu yönde tek kraliçelerim yumurta vermiyor daha sıcak bir ortam için çorap içine yada havlu içine koymamı önerirmişsiniz ? Saçma sapan bir şey düşünüyor ola bilirim bilgili arkadaşlardan destek bekliyorum herkese sağlıklı koloniler dileğiyle ☺️

oozencik

Yumurta
1 Eyl 2021
43
1
15
LV
0

olabilir ama bence ısıtıcı pet al ve çok sık asetat kağıdını açma stres yapabilirler.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

kraliçeyi strese sokma yani titreşim,coverını açıp zırt bırt kontrol etme haftada 1 kere kontrol et,uygun ısıya ayarla 25 26 derece civarı bazı karıncalar kırmızı coverda yumurtlamayabiliyor başıma gelmişti o yüzden a4 kağıdından cover yapabilirsin baktın 1 2 hafta daha yumurtlamıyor o zaman kraliçede sorun olabilir döllenmemiş veya hasar almıştır yada çiftleşmemiştir gibi birsürü sebepler mevcut.

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

kraliçeyi strese sokma yani titreşim,coverını açıp zırt bırt kontrol etme haftada 1 kere kontrol et,uygun ısıya ayarla 25 26 derece civarı bazı karıncalar kırmızı coverda yumurtlamayabiliyor başıma gelmişti o yüzden a4 kağıdından cover yapabilirsin baktın 1 2 hafta daha yumurtlamıyor o zaman kraliçede sorun olabilir döllenmemiş veya hasar almıştır yada çiftleşmemiştir gibi birsürü sebepler mevcut.
Isci cikarmis ztn. Yani döllenmemis olmasi imkansiz

Lordvan

Yumurta
27 Ağu 2021
16
3
15
LV
0

Dediklerini harfiyen uyguladım coverını siyah bir kağıttan yaptım yardımın için çok teşekkür ederim ☺️

Batuhan239

Media
28 Ağu 2021
119
25
55
LV
0

5 adet sanctusum var diyor birisi 12 işçili diğer kraliçeler yumurtlamıyor diyor diğerlerinin işçisi var gibi birşey yazmıyor eğer işçisi olduğu takdirde yumurtlamıyorsa bolca beslemeli az önce saydıklarıma artı olarak
Hmmm, anladim ben senin ne demek istedigini, 12 iscili olani da belki yumurtlamiyor diye sandim ve sen de döllenmemistir belki dedin sandim.

Users who are viewing this thread

Üst Alt