Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Canlı yemlerinizi ne ile besliyorsunuz ?

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Konuyu yanlış yere açtıysam affola.
Un kurtlarınızı yataklık harici ne ile besliyorsunuz ?
Ben genel olarak evde ne meyve sebze varsa veriyorum ancak aklıma bir şey takıldı.
Bu canlıları ne kadar protein ve yağ ile beslersek besin değerleri de o kadar yüksek olmaz mı ? Demek istediğim bir un kurduna arada bir haşlanmış tavuk, haşlanmış yumurta sarısı, tuzsuz kavrulmamış çiğ kuru yemişler gibi gıdalar ile beslemek nasıl olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Bunların yerine yataklığını zenginleştirebilirsin mesala karışımı arttır çavdar unu kaba kepek yulaf ezmesi vs.. su ihtiyaçları içinde patates havuçtan ziyade tatlı besinler olabilir mesala elma armut portakal çilek kabak vs

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Bunların yerine yataklığını zenginleştirebilirsin mesala karışımı arttır çavdar unu kaba kepek yulaf ezmesi vs.. su ihtiyaçları içinde patates havuçtan ziyade tatlı besinler olabilir mesala elma armut portakal çilek kabak vs

Tamamen karma besliyorum aslında. Yataklıklarında yulaf ezmesi buğday unu çavdar unu karışımı var.
Hızlı böcek evrelerine dönüşmesi adına her gün taze meyve ve sebze veriyorum. Gün gün patates havuç çilek dut karpuz salatalık kayısı domates gibi.
Asıl merak ettiğim şey ise bu verdiğimiz besinlerde ne yağ ne protein var. Bolca karbonhidrat içeriyor yağ ve protein için de haftada bir yumurta sarısı veya çiğ kuruyemiş düşünmüştüm ama zararı var mı bilmiyorum.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Bence üremeleri için çok heveslenme ilk zamanlarda biraz heyecan ve üretim istiyorsun ama çok çabuk üreyebildikleri için bir süre sonra koloni kontrolden çıkıyor ve binlerce un kurdun oluyor :) geçen yaz ben artık tavuklara akvaryumdaki balıklara ve komşunun saka kuşuna vererek azalttım şimdi kontrollü gidiyorum :)

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Bence üremeleri için çok heveslenme ilk zamanlarda biraz heyecan ve üretim istiyorsun ama çok çabuk üreyebildikleri için bir süre sonra koloni kontrolden çıkıyor ve binlerce un kurdun oluyor :) geçen yaz ben artık tavuklara akvaryumdaki balıklara ve komşunun saka kuşuna vererek azalttım şimdi kontrollü gidiyorum :)

Aslında üremelerini biraz da mikro un kurdu için istiyorum bende de balık var kuş var mikroları veririm diye düşünüyorum.
Bakalım hele bi pupa haline geçsinler de böcek hallerini baya merak ediyorum.
Bir sorum olacak acaba bir ayda falan böcekler kaç adet yavru un kurdu veriyodu cidden o kadar hızlı mı ürüyorlar

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Gebelik süreleri çok kısa çifteştikten 10-15 gün sonra günlük 20-30 yumurta bırakırlar :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt