Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cata. Nodus Formicarium Ve Outworld

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

20200828_201310.jpg

1 adet kendi işçisi ve 2 adet eklediğim işçisi olan nodus kolonim normalde outworld içindeki test tüpündeydi ancak outworldu sıcak tutmak için güneşe koyunca test tüpü fazla ısındı ve rahatsız oldular ben de böyle bir düzenek hazırladım. Formicarium büyük diyebilirsiniz ancak ben odalar arası geçitleri kum ile kapattım yani kendileri istedikçe oda açacaklar. Nemlendirme icin ufak delikler var şırıngayı odaya sokup su basabiliyorum ancak ne kadar nem yapmam gerekli miktar ve sıklık açısından. Bir de eksik gördüğünüz varsa yazarsanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20200828_201327.jpg
    20200828_201327.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 177

Benzer konular

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Dün hiçbir sorun olmamıştı güneşte ancak bu gün baktığımda kraliçeyi ve 1 işçiyi ölü buldum 2 3 derece daha sıcaktı dünden belki başka bir sebebi vardır bilemiyorum. Galiba bu cata larda başarılı olamayacağım ben parayla alıp da öldürdüğüm 2. Kraliçe bu. Bakan varsa catalara bana detaylı bir anlatım yapabilir mi en azından bir sonraki seneye bilgili girerim. Ayrıca kalan 2 isci yumurta ve pupalar seneye kraliçe buluncaya kadar ne olur sizce?

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Dün hiçbir sorun olmamıştı güneşte ancak bu gün baktığımda kraliçeyi ve 1 işçiyi ölü buldum 2 3 derece daha sıcaktı dünden belki başka bir sebebi vardır bilemiyorum. Galiba bu cata larda başarılı olamayacağım ben parayla alıp da öldürdüğüm 2. Kraliçe bu. Bakan varsa catalara bana detaylı bir anlatım yapabilir mi en azından bir sonraki seneye bilgili girerim. Ayrıca kalan 2 isci yumurta ve pupalar seneye kraliçe buluncaya kadar ne olur sizce?
Işçiler kraliçelerinin öldüğünü anlayabilirler.Seneye bir cata nodus kraliçesi bulursan ölen kraliçenin yerine onu koyabilirsin

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Hacı, tüpten şaşma, koloni 60-70 işçiyi geçtikten sonra formikarium hayallerine geçebilirsin, catalar sıcağı çok sever fakat bu demek değildirki 40 derece onları için mükemmel, maks 32 derecede tut, geceleri bu rakamı 27 felan yapabilirsin, tüp outworld setupı yeterli olacaktır senin için. Catalarla bolca tecrübem oldu, bazı kraliçeler çok nazlıydı,3 ay sonunda anca yumurtlatabilmiştim, bazıları ise ilk günden çatır çatır yumurtluyordu hani, bu biraz şans işi, kraliçe bulursan denemekten vazgeçme.

Users who are viewing this thread

Üst Alt