Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cataglyphis Uçuşları Hakkında

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Daha önce cataglyphis uçuşuna denk gelen bir hobici var mı varsa hangi tarihte hangi saat aralığında ve sıcaklıkta uçuş olduğunu yazabilir misiniz teşekkürler şimdiden

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Tam olarak uçuşu görmedim ama haziran-temmuz aylarında kraliçeye saat 12~15 arası denk geldim.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Bütün yaz boyunca bulunabilir ama en çok haziran sonu ve ağustos sonlarında denk geldim. Genelde öğle saatlerinde buldum. Sıcaklığın hafta içerisinde zirveye ulaştığı/rüzgarın 4 km/h üzerine çıkmadığı günler ideal.

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

bu tür biraz daha sıcağı sevdiği için sıcak günlerde aramanızı tavsiye ederim

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Mayıs ortası Temmuz aralığında saat 8-10 aralığında uçuyorlar tabii günün herhangi bir anı denk gelebilirsiniz. Ağustosta da farklı cata türü uçuyordu herhal aenescens gibi.

Ayriyeten başka bir tür @Ömer Faruk Karanfil 'in bulduğu Eylül-Ekim aylarında ikindi vakti uçan bir cataglyphis türü var. İç Anadolu'da yaygın.

Users who are viewing this thread

Üst Alt