Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

cinsini ve türünü bilen var mı?

Bera

Yumurta
26 Şub 2022
21
9
15
LV
0

2 gün önce bu böceğin beyazından buldum tüpe attım hala yaşıyor. Detaylı fotorafını çekemediğim için internetten tıpa tıp aynısını buldum. Dediğim gibi bende beyazı var. Böceklerde albinoluk gibi bi durum var mı hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

- Düzeltme: Yeni bir bilgi buldum bu böcek Curculionoidea familyasına ait bir böcek türüymüş. Bu familyanın alt türlerini inceledim ancak hala türünün ne olduğunu bulamadım. Bu arada Adana'da yaşıyorum profilde yazıyor gerçi ama belki bi fikir verir iklim vs. .

Ekli dosyalar

• EWwi3DJXYAAURIx.jpg
    EWwi3DJXYAAURIx.jpg
    105.6 KB · Görüntüleme: 99
  • ..jpg
    ..jpg
    17.6 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

2 gün önce bu böceğin beyazından buldum tüpe attım hala yaşıyor. Detaylı fotorafını çekemediğim için internetten tıpa tıp aynısını buldum. Dediğim gibi bende beyazı var. Böceklerde albinoluk gibi bi durum var mı hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

- Düzeltme: Yeni bir bilgi buldum bu böcek Curculionoidea familyasına ait bir böcek türüymüş. Bu familyanın alt türlerini inceledim ancak hala türünün ne olduğunu bulamadım. Bu arada Adana'da yaşıyorum profilde yazıyor gerçi ama belki bi fikir verir iklim vs. .

Beyaz olma nedeni yeni larvadan çıktığı için falan olabilir mi acaba ? 4-5 güne kararabilir yani.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Users who are viewing this thread

Üst Alt