Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Çok Sorum Var Bakar mısınız?

bedirhan

Media
13 Haz 2020
96
15
50
LV
0

1.türünü bilemedigim iki tür kıraliçe buldum ve ikisindende ikişertane aldım ve fotograftakiler ışık parlaması var özür dilerim minik kıraliçe lasius işçisine yakın boyda okadar küçük diyeriyse mestor kıraliçesinden daha büyük türleri ne
2.bazı kişilerin paylaşımlarında görüyorumki kıraliçeleri ilk işçilerini vermiş benimkiler ise larvada pupaya gıram kalmış vaziyete bekliyorlar herşey yerli yerinde ama aklıma sıcaklık etkeni geldi yanagımı test tüpüne koydugumda hafif bi sogukluk hisetim acaba işçisini az soguk olduğundan işçi çıkramayabilirmi?
P_20210524_161922.jpg
P_20210524_163438.jpg
P_20210524_163425.jpg

• Beğen
Tepkiler: ATL

Benzer konular

bedirhan

Media
13 Haz 2020
96
15
50
LV
0

Bide şunu ekleyeyim elimde formika var ve zonbi gibi bişey mayak ölü gibi yatıyo bi ikikere dokunuyorum sonra başlıyo koşmaya bide tüpü slasam bile tepki vermiyo

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

1.türünü bilemedigim iki tür kıraliçe buldum ve ikisindende ikişertane aldım ve fotograftakiler ışık parlaması var özür dilerim minik kıraliçe lasius işçisine yakın boyda okadar küçük diyeriyse mestor kıraliçesinden daha büyük türleri ne
2.bazı kişilerin paylaşımlarında görüyorumki kıraliçeleri ilk işçilerini vermiş benimkiler ise larvada pupaya gıram kalmış vaziyete bekliyorlar herşey yerli yerinde ama aklıma sıcaklık etkeni geldi yanagımı test tüpüne koydugumda hafif bi sogukluk hisetim acaba işçisini az soguk olduğundan işçi çıkramayabilirmi?
Ekli dosyayı görüntüle 7214Ekli dosyayı görüntüle 7213Ekli dosyayı görüntüle 7211
1. soru: Kraliçelerin ikisi de camponotus cinsi gibi. İkinciden eminim ama birinciden tam emin değilim.
2. soru: Sıcaklığın kaç derece olduğunu biliyor musunuz? Sıcaklık 20 dereceden düşükse sorun olabilir.
Ben de size bir soru sormak istiyorum. 2. resimdeki kraliçeyi saat kaçta buldunuz. Bizim burda da bundan olduğunu düşündüğüm işçiler var. Ona göre yuvayı takip edicem. Zonguldakdaymışsın zaten. Ben de Bartındayım, yakınız.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Bide şunu ekleyeyim elimde formika var ve zonbi gibi bişey mayak ölü gibi yatıyo bi ikikere dokunuyorum sonra başlıyo koşmaya bide tüpü slasam bile tepki vermiyo
Benim bulduğum bir formica da öyle yapmıştı. Ertesi gün öldüğünü gördüm. Umarım sizin de öyle olmaz.

bedirhan

Media
13 Haz 2020
96
15
50
LV
0

1. soru: Kraliçelerin ikisi de camponotus cinsi gibi. İkinciden eminim ama birinciden tam emin değilim.
2. soru: Sıcaklığın kaç derece olduğunu biliyor musunuz? Sıcaklık 20 dereceden düşükse sorun olabilir.
Ben de size bir soru sormak istiyorum. 2. resimdeki kraliçeyi saat kaçta buldunuz. Bizim burda da bundan olduğunu düşündüğüm işçiler var. Ona göre yuvayı takip edicem. Zonguldakdaymışsın zaten. Ben de Bartındayım, yakınız.
Benim bi camponotus kıraliçem var ondan bile büyük o onun yanında biraz küçük kalıyo

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Formica lar diğerlerine göre oldukça streslidir hiç rahatsız edilmeyeceği karanlık bir yere koyarsanız iyi olur test tüpünün vücüduna göre soğuk olmasına bakma insan vücudü ort. 36 derecedir bundan daha düşük sıcaklıkta ne değerse az çok soğuk hissedersin 20 den az değilse tüpün sıcaklığı yeterince iyi

Users who are viewing this thread

Üst Alt