Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Colobopsis Truncata Kolonisi Buldum

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Kamp yaparken küçük dalları topluyordum ateş için dalı kırınca içinden karıncalar çıkmaya yumurtalarını taşımaya başladılar.Truncata olduğunu hemen anladım dalla beraber aldım sıkıntı olur mu yuvalarını bozmadım dalın içindeler yanlarını test tüpü koydum şekerli su verdim yaşam alanı hazırladım altına torf koydum.

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Kraliçeyi aldınız mı? Almadıysanız olmaz ve zorunda kalmadıkça doğadaki kolonileri almayın.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

Eğer koloniyi aldıysan hayırlı olsun :giggle: ama esaret altında olmaya nasıl uyum sağlıyacaklar:unsure:

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

koloninin büyük kısmı test tüpüne taşındı şekerli su ve sineği çok seviyorlar un kurduna bakmıyorlar pek sadece ilk attığımda öldürmek için saldırıyorlar.
ama şekerli su ben bu kadar şekerli su içen koloni görmedim.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

koloninin büyük kısmı test tüpüne taşındı şekerli su ve sineği çok seviyorlar un kurduna bakmıyorlar pek sadece ilk attığımda öldürmek için saldırıyorlar.
ama şekerli su ben bu kadar şekerli su içen koloni görmedim.
Hocam ben de farkettim biraz honey pot antler gibi depocular ki mantıklı adaptasyonlari yuvayı korumak olduğundan(majorların ağızları) buarada fotoğraf atarsanız müteşekkir kalırım

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg
s4.jpg

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

şüphelendim şimdi hiç major yok bir kaç ölü işçinin fotosunu çektim acaba farklı bir tür mü?
ss1.jpg
ss2.jpg
ss3.jpg
ss4.jpg
ss5.jpg
ss6.jpg

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Evet düzenleyin colobopsis truncatus değil colobopsis truncatusta asker/major var bu tür :

"dolichoderus quadripunctatus " benzer türlerdir ama evrimsel soy olarak yakın değiller colobopsisler camponotuslara doliler tapinomalarla yakın akrabadır

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Evet düzenleyin colobopsis truncatus değil colobopsis truncatusta asker/major var bu tür :

"dolichoderus quadripunctatus " benzer türlerdir ama evrimsel soy olarak yakın değiller colobopsisler camponotuslara doliler tapinomalarla yakın akrabadır
üzüldüm bak ben onları resimde hep multi quuen olarak görüyordum geçen yanlışlıkla öldürdük truncatus.Bilseydim askeri olduğunu deli gibi arardım başka askeri olan türler ne ülkemizde bulabileceğmiz

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

üzüldüm bak ben onları resimde hep multi quuen olarak görüyordum geçen yanlışlıkla öldürdük truncatus.Bilseydim askeri olduğunu deli gibi arardım başka askeri olan türler ne ülkemizde bulabileceğmiz
Aenictus,dorylus(Antwikide gozukmez trakya universitesi tarafindan bolkar ve toros daglarinda gorulmus https://www.academia.edu/33192362/T...ik_ve_ekolojik_notlar_Hymenoptera_Formicidae_ ) bu cinslerin bulman zor pheidole cinsini herkes biliyor zaten 1-2 cins vardı daha sanki de unuttum

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Users who are viewing this thread

Üst Alt