Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Cover

Sedat572

Yumurta
17 Eki 2021
37
1
15
LV
0

kraliçenin kaldığı tüpü kırmızı şeffaf coverla çeviriyoruz ya hani. Bunu yaptıktan sonra ışık açık bi odada durmasında bi sorun var mı ?

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,979
1,849
475
Ödüller
20
LV
5

Dostum cover mover felan uğraşma at tüpü karanlık ve sıcak bir ortama bi daha arkana bakma haftada bir yaşadığını kontrol etmek için bakman yeterli.. anlıyorum hobide yenisiniz heyecan felan var ama böyle giderse kraliçeler stressten yumurta felan yapmaz yapsada yer.. ben 6 gün önce messor buldum bulduğum gün sadece test tüpü hazırlayıp attım çekmeceye 1 haftadır orada yaşıyormu yaşamıyormu yumurtladımı yumurtlamadımı bilmiyorum 2-3 gün sonra kontrol edip görücem artık..

Sedat572

Yumurta
17 Eki 2021
37
1
15
LV
0

Dostum cover mover felan uğraşma at tüpü karanlık ve sıcak bir ortama bi daha arkana bakma haftada bir yaşadığını kontrol etmek için bakman yeterli.. anlıyorum hobide yenisiniz heyecan felan var ama böyle giderse kraliçeler stressten yumurta felan yapmaz yapsada yer.. ben 6 gün önce messor buldum bulduğum gün sadece test tüpü hazırlayıp attım çekmeceye 1 haftadır orada yaşıyormu yaşamıyormu yumurtladımı yumurtlamadımı bilmiyorum 2-3 gün sonra kontrol edip görücem artık..
Evet bi merak oluyor sürekli izleme gibi bi durum var. Neyse şuan yerleri evin köşesinde üstü kırmızı şeffaf coverla kapli ustune de 2 şer tane maske attım daha da karanlık olsun diye. Haftaya kadar hiç dokunmam artık.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Karıncaların renkleri nasıl algıladıkları konusundaki yapılan çalışmalar kırmızı rengi algılayamadıkları yönünde. Yani kırmızı renge tepki vermiyorlar. Bu ışığa tepki vermiyorlar anlamına gelmiyor. Kırmızı pvc kağıtlar ışık geçiriyor. Gerisini düşünmek kolay.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Cevap: Türden türe değişiyor.

Aslında birçok değişken de var türden türe değişmesinde. Koloni boyutu, zaman vs.

En iyi çözüm doğrudan karanlığa koymak fakat ayrıntısına inersek örneğin Formica cinsine ait bir koloniyi kırmızı şeffaf covera bağlamak bile riskli olur. Fakat örneğin Solenopsis cinsine ait bir koloniye cover yapmanıza bile gerek kalmayacaktır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt