Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Crematogaster kolonim tüp ağzında duruyor

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Yazlıkta yakılacak odunların içerisinde bulduğum Crematogaster kolonisini yanıp öleceğine tüpe alıp besleyeyim dedim ne kadar doğru yanlış tartışılır hazır koloni patlatmayada çok karşıyım ama yanıp öleceklerine kendim besleyeyim dedim kraliçe ve bi kaç işçiyi aldım 1 hafta oldu yumurtladı besleme yapıyorum yiyorlarda fakat kraliçe işçi ve yumurtaları tüpün ağzında yakın bu bana besleme yaparken zor oluyor acaba neden yapıyorlar nem fazlalığındanmı sıcaklık 25.5 derece 16x160 test tüpü yarısı su dolu nedenini bilenler yazabilirmi

Benzer konular

bedirhan

Media
13 Haz 2020
96
15
50
LV
0

Onları zaten dışarıdan almışsın onlar gezmeye alışıktır o yüzden dışarı çıkmayı bekliyodur bi yorum bu fazla takılmayın

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

Cremaların hepsi mi öyle bilmiyorum ama benim 2 crema kraliçemde ilk başta pamukta durdu ve sonradan tüp ağzına yakın durdu. Bir tane crema kolonimde işçi kayıpları ve yumurta kayıpları yaşadım, sağlıksız gibi düşünüyorum kraliçeyi. Diğer crema kolonim ise 20 civarı işçiye sahip ve 30 civarıda yumurta, pupa vs... sahip. Outworlde bağladım, kaçma eğilimlerinin çok olduğunu farkettim. O yüzden küçük bir boşluk bile bırakma, her delikten kaçma potansiyeli taşıyorlar.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Cremaların hepsi mi öyle bilmiyorum ama benim 2 crema kraliçemde ilk başta pamukta durdu ve sonradan tüp ağzına yakın durdu. Bir tane crema kolonimde işçi kayıpları ve yumurta kayıpları yaşadım, sağlıksız gibi düşünüyorum kraliçeyi. Diğer crema kolonim ise 20 civarı işçiye sahip ve 30 civarıda yumurta, pupa vs... sahip. Outworlde bağladım, kaçma eğilimlerinin çok olduğunu farkettim. O yüzden küçük bir boşluk bile bırakma, her delikten kaçma potansiyeli taşıyorlar.
kanka outworldde alakası yok onu farkettim gene tüp ağzında duruyorlar acayip ayar oldum bakalım işçi sayısı 10 civarı olursa belki mecburiyetten hani şçi çokya geri giderler falan bilemiyom valla

Caerliel

Media
26 Eki 2020
84
26
50
LV
0

kanka outworldde alakası yok onu farkettim gene tüp ağzında duruyorlar acayip ayar oldum bakalım işçi sayısı 10 civarı olursa belki mecburiyetten hani şçi çokya geri giderler falan bilemiyom valla
Bilmiyorum ama, crema kolonilerim bazen uzun süreler tüpden çıkmayabiliyor gün içinde bazen ise outworlden bile çıkmaya çalışıyorlardı, en küçük delikten

Users who are viewing this thread

Üst Alt