Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Crematogaster Sculetarris Kış Uykusu

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Forumda araştırdım ama bununla alakalı bir konu bulamadım . Bakım Rehberinde ise "Kış Uykusu : Var, Türüne bağlı olarak 3 ile 6 ay" yazıyor . Bu durumda ne yapmalıyım ?

Benzer konular

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Forumda araştırdım ama bununla alakalı bir konu bulamadım . Bakım Rehberinde ise "Kış Uykusu : Var, Türüne bağlı olarak 3 ile 6 ay" yazıyor . Bu durumda ne yapmalıyım ?
Sıcaklık hakkında pek fazla bilgi yok tek bir yabancı kaynakta 15 derece olarak belirtilmiş onun dışında ise farklı bir yabancı forum sayfasında 10 dereceden biraz daha sıcak denmiş genel olarak 12 15 derece gibi bir sıcaklık ortaya çıkıyor. Yapmanız gereken sıcaklığı kademeli olarak düşürerek 15 dereceye indirdikten sonra soğuk bir yerde bekletmek sonrasında mart ortası veya sonu gibi tekrar uyandırabilirsiniz.

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Sıcaklık hakkında pek fazla bilgi yok tek bir yabancı kaynakta 15 derece olarak belirtilmiş onun dışında ise farklı bir yabancı forum sayfasında 10 dereceden biraz daha sıcak denmiş genel olarak 12 15 derece gibi bir sıcaklık ortaya çıkıyor. Yapmanız gereken sıcaklığı kademeli olarak düşürerek 15 dereceye indirdikten sonra soğuk bir yerde bekletmek sonrasında mart ortası veya sonu gibi tekrar uyandırabilirsiniz.
Aynen ben de gördüm o kaynaklarda , bir tanesi satış bir tanesi de Reddit'ti sanırım . Ama yine de sorayım dedim emin olamadım . Teşekkürler cevabınız için

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
212
86
140
LV
0

Benim şuan yumurtalı crematogaster kraliçem var kiş uykusuna yatirayim mi sizce ? gece sıcaklık 11 dereceye kadar iniyor.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Aynen ben de gördüm o kaynaklarda , bir tanesi satış bir tanesi de Reddit'ti sanırım . Ama yine de sorayım dedim emin olamadım . Teşekkürler cevabınız için
''Yes, from late November to early March between 12 and 15 ° C'' Güzel bir kaynaktan bulduğum bilgi tam dediğime geldi ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Crematogaster scutellaris türkiye de yok diye biliyorum olan türler listesinden çıkarıldı elinizdeki scihmidti olabilir mi acaba @enesrx☆

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4