Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Dışarıda Lasius kraliçeleri buldum ama başka cins kralice yok

Kante

Yumurta
27 Mar 2022
14
2
15
LV
0

Dışarıda lasius kraliceleri buldum onun dışında messor yuvasında haraketlilik var yerin altından yukarıya toprak çıkarıyorlar hava bugun 19derece gittikce ısınıyor sizce ne zaman ucuslar baslar ? İstanbul Üsküdar için .

Benzer konular

Efe Akkurt

Yumurta
12 Ocak 2022
46
7
15
LV
0

Burada hava 20 21 dereceydi bugün ve uçuşa denk geldik. 6 tane kraliçe bulduk. Bulduğun messor yuvasını hergün ziyaret et yuva ağzında kanatlı gmrdüğün zaman yakın zaman içerisinde başlar

rlanta

Media
22 Şub 2022
88
71
50
Ödüller
1
LV
1

Dışarıda lasius kraliceleri buldum onun dışında messor yuvasında haraketlilik var yerin altından yukarıya toprak çıkarıyorlar hava bugun 19derece gittikce ısınıyor sizce ne zaman ucuslar baslar ? İstanbul Üsküdar için .
Kolonilere göre zamanlar değişebiliyor, hava bir anda çok sıcak olursa ve bu bir kaç gün sürerse örneğin temmuzda çıkan türlerde çıkabilir. Bu olay biraz daha türün uçuş şartlarına bağlı. Dert etmene gerek yok.

Users who are viewing this thread

Üst Alt