Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber "Doğal Zırh Propolis" Tarantulalar, Kraliçe Karıncalar ve Eklem Bacaklılarda Mantar Oluşumunun Engellenmesi ve Tedavisi (Deney ve Gözlemler)

WHITEVENOM

Media
Emektar
Deneyimli Hobici
28 Eyl 2020
76
44
50
Ödüller
2
LV
1

-Küf oluşumunu kesinlikle engelliyor.
-Mite lara karşı olumlu yada olumsuz etkisi yok.
-Şimdiye kadar seyreltmeden ve su ile seyreltme yolu ile defalarca direk temasa maruz bıraktığım canlılar. Hiç ölüm veya yuvada rahatsızlık durumu yaşamadım.
-Görsel olarak ağı epey çirkinleştiriyor, bu yüzden yoğun ağ yapan türlerde yalnızca mecburi durumlarda veya ağa temas etmeyen noktalarda kullanılması tavsiyemdir.
-P. Murinus ve B. Boehmei türlerinde direk temas sonrasında dahi hiçbir sorunla karşılaşmadım. (Hatta Boehmeilerden birinde direk abdomende ki küf oluşumunu bu şekilde yendim.)
-Karıncalarda önerebileceğim kadar veri olmasada şimdiye kadar mantar oluşumunu her zaman önledi ve engelledi. (Bazı kraliçelerde mantar enfeksiyonunun abdomenin katmanları arasına yayılacak kadar ilerlemesinden dolayı yetersiz kaldığını düşünüyorum).
+Ek Detay: Kesin olmamakla birlikte normalde aşırı agresif olan canlılarda hafif sakinlik ve dinginlik hali gözlemledim, lakin bu durumun Propolis ten kaynaklandığı ile ilgili kesin bir şey söyleyemem.
NOT: İlerleyen süreçte deneme yaptığımız canlı sayısı ve veri arttıkça ekleme yahut düzenleme yaparım. Detaylı veya acil soru varsa discord dan daha hızlı yanıt verebilirim. (nickim aynı)
--Deney malzemeleri:
-Alkolsüz sıvı propolis çözeltisi. Aktarlarda veya eczanelerde satılan damlalıklı şişelerden.
--Deney sahibi/ sahipleri:
-WHITEVENOM -M.İ.S.

Son düzenleme:

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Güzel bir deney bu konuda sürekli sorun yaşayablar var ben şahsen kullanmayacağım ama yine de merak ettim katı propolis kullandınız değil mi

sürüngen

Yumurta
11 Ocak 2022
1
1
15
LV
0

-Küf oluşumunu kesinlikle engelliyor.
-Mite lara karşı olumlu yada olumsuz etkisi yok.
-Şimdiye kadar seyreltmeden ve su ile seyreltme yolu ile defalarca direk temasa maruz bıraktığım canlılar. Hiç ölüm veya yuvada rahatsızlık durumu yaşamadım.
-Görsel olarak ağı epey çirkinleştiriyor, bu yüzden yoğun ağ yapan türlerde yalnızca mecburi durumlarda veya ağa temas etmeyen noktalarda kullanılması tavsiyemdir.
-P. Murinus ve B. Boehmei türlerinde direk temas sonrasında dahi hiçbir sorunla karşılaşmadım. (Hatta Boehmeilerden birinde direk abdomende ki küf oluşumunu bu şekilde yendim.)
-Karıncalarda önerebileceğim kadar veri olmasada şimdiye kadar mantar oluşumunu her zaman önledi ve engelledi. (Bazı kraliçelerde mantar enfeksiyonunun abdomenin katmanları arasına yayılacak kadar ilerlemesinden dolayı yetersiz kaldığını düşünüyorum).
+ek not: Kesin olmamakla birlikte normalde aşırı agresif olan canlılarda hafif sakinlik ve dinginlik hali gözlemledim, lakin bu durumun Propolis ten kaynaklandığı ile ilgili kesin bir şey söyleyemem.
NOT: İlerleyen süreçte deneme yaptığımız canlı sayısı ve veri arttıkça ekleme yahut düzenleme yaparım. Detaylı veya acil soru varsa discord dan daha hızlı yanıt verebilirim. (nickim aynı)
--Deney sahibi/sahipleri:
-WHITEVENOM -M.İ.S.
Bu harika çalışmandan dolayı seni kutlarım, Allah yar-yardımcın olsun güzel kalpli insan :)

WHITEVENOM

Media
Emektar
Deneyimli Hobici
28 Eyl 2020
76
44
50
Ödüller
2
LV
1

Güzel bir deney bu konuda sürekli sorun yaşayablar var ben şahsen kullanmayacağım ama yine de merak ettim katı propolis kullandınız değil mi
alkolsüz sıvı propolis çözeltisi. aktarlarda ve eczanelerde hazır olarak satılan damlalıklı şişelerden.

WHITEVENOM

Media
Emektar
Deneyimli Hobici
28 Eyl 2020
76
44
50
Ödüller
2
LV
1

İmkanı varsa konuyu karıcalar kategorisinin yanı sıra, tarantula ve eklem bacaklılar kategorilerine de ekleyebilir miyiz?

Users who are viewing this thread

Üst Alt