Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Ekim Ayında Karınca Bulunur Mu ?

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Arkadaşlar soru kısa ve öz , Ankara'da yaşıyorum . Uçuş takvimine göre birkaç türün uçuşu var Ekimde . Sizce bulma ihtimalim var mıdır ? Ankarada bulamazsam Denizli gibi sıcak yerde karınca bulma ihtimalim daha yüksek midir ? Denizli dediğim köy kısmı yani , şehir değil . Çok teşekkürler şimdiden .

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
987
496
325
Ödüller
13
LV
4

Denizli de bulma ihtimalin bence daha yüksek ama Ankara da da bulabilirsin muhtemelen

eray

Media
20 May 2020
92
14
50
LV
0

Bulabilirsin. Hatta yakın zamanda messor uçuşları oldu ve devam ediyor

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Denizli gayet çeşidi bol şehir ne kadar deneyimliyseniz ya da zeki her neyse okadar şans artar

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Çorum'da bulunuyorum,

Cryptopone Ochracea
Tetramorium Caespitum
Tetramorium Sp.
Lasius Niger
Lasius Neglectus
Messor Structor
Messor Hesperius
Myrmica Sp
Pheidole Pallidula
Pheidole Parva
Ponera coarctata
Camponotus Fellah
Camponotus Vagus
Camponotus Aethiops
Cataglyphis Aenescens
Cataglyphis Nodus
Aphaenogaster Splendida
Formica Fusca
Formica Rufa (Koruma Altında)
Formica Rufibarbis
Plagiolepis Sp.

Bu türleri kayıt altına aldım kendim. Bunlar sadece benim bildiğim, gördüğüm daha fazlası vardır. Denizli'nin iklimi Çorum'a göre karıncaların yaşamı için daha elverişli
Ekim ayı da olsa Ekim'de uçan türler var ve Denizli zaten bir tık daha geç soğur diye düşünüyorum diğer şehirlere göre. Yani umudunu kesme biraz şans biraz gayret kesinlikle bulursun. Yağmur yağdıktan sonra çıkarsan şansın kat kat artar. Gece yaprak kıpırdamayan havalar olur ya hava çok güzel olur serin olmaz heh işte o havalarda da gece sokak lambalarının altında arayabilirsin. :D

Parzival

Media
2 Eki 2020
98
31
50
LV
0

Çorum'da bulunuyorum,

Cryptopone Ochracea
Tetramorium Caespitum
Tetramorium Sp.
Lasius Niger
Lasius Neglectus
Messor Structor
Messor Hesperius
Myrmica Sp
Pheidole Pallidula
Pheidole Parva
Ponera coarctata
Camponotus Fellah
Camponotus Vagus
Camponotus Aethiops
Cataglyphis Aenescens
Cataglyphis Nodus
Aphaenogaster Splendida
Formica Fusca
Formica Rufa (Koruma Altında)
Formica Rufibarbis
Plagiolepis Sp.

Bu türleri kayıt altına aldım kendim. Bunlar sadece benim bildiğim, gördüğüm daha fazlası vardır. Denizli'nin iklimi Çorum'a göre karıncaların yaşamı için daha elverişli
Ekim ayı da olsa Ekim'de uçan türler var ve Denizli zaten bir tık daha geç soğur diye düşünüyorum diğer şehirlere göre. Yani umudunu kesme biraz şans biraz gayret kesinlikle bulursun. Yağmur yağdıktan sonra çıkarsan şansın kat kat artar. Gece yaprak kıpırdamayan havalar olur ya hava çok güzel olur serin olmaz heh işte o havalarda da gece sokak lambalarının altında arayabilirsin. :D
Çok teşekkürler bilgi için

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Çorum'da evet rufa group var geçen yıl ormana gitmiştim doluydu.
Edit:İlkbahar karlar eridikten sonra veya yaz başlangıcı uçuyorlar diye biliyorum ama bulsanız bile bu tür parazitik özellikleri var bakamayabilirsiniz

Users who are viewing this thread

Üst Alt