Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

El yapımı test tüpü tutacağı

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Test tüplerinin geldiği kargo kutusu boş durmasın dedim ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-06-23 at 18.28.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-23 at 18.28.28.jpeg
    60.1 KB · Görüntüleme: 233

Benzer konular

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

iyi içine ampul koyup ısıyı yükseltebilirsin
İçi kısım bölmeli, üstten ampul koyarsam alt bölmelere ısı daha az geçer diye düşünyorum. Bölmeleri sökersem belki o zaman daha faydalı olur. Kış için ampul mü daha faydalı ve tasarruflu olur yoksa ısıtıcı mı?

Guney

Majör
22 Haz 2020
59
22
80
LV
0

İçi kısım bölmeli, üstten ampul koyarsam alt bölmelere ısı daha az geçer diye düşünyorum. Bölmeleri sökersem belki o zaman daha faydalı olur. Kış için ampul mü daha faydalı ve tasarruflu olur yoksa ısıtıcı mı?
Sayenizde aynı sistemi bende kuracağım tekrardan teşekkürler. Yan tarafına kutunun yüksekliği boyunca ısıtıcı ped koymayı düşündüm.

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Sayenizde aynı sistemi bende kuracağım tekrardan teşekkürler. Yan tarafına kutunun yüksekliği boyunca ısıtıcı ped koymayı düşündüm.
Aynen onu ben de düşündüm. Ek olarak şunu da atayım. Eğer istersem istediğim bölmedeki kraliçenin tüpüne asetat geçirip istediğim zaman bu bölmeden kontrol edebilirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-06-24 at 14.26.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-24 at 14.26.27.jpeg
    62.6 KB · Görüntüleme: 206

Guney

Majör
22 Haz 2020
59
22
80
LV
0

Aynen onu ben de düşündüm. Ek olarak şunu da atayım. Eğer istersem istediğim bölmedeki kraliçenin tüpüne asetat geçirip istediğim zaman bu bölmeden kontrol edebilirim.
Güzel, suyun sıcaklığı önemli mi? Isınmasını engellemek için kutunun içinden geçirip su dolu kısmı açıkta bırakayım diyorum.

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Güzel, suyun sıcaklığı önemli mi? Isınmasını engellemek için kutunun içinden geçirip su dolu kısmı açıkta bırakayım diyorum.
Dikkat et yalnız. Kutunun iki tarafında da delik var. İlk başta kartonla ya da başka bir şey ile sarmaya gerek kalmaması için kutunun içine sıfır ışık girmesiyle uğraştım. Bitirdikten sonra hesaba katmadığım bir şey oldu. Arka taraftan su bütün ışığı kutunun içine kırdı. Suyu ve girişi tutan pamuklar ile kurunun ön ve arka delikleri aynı hizaya denk gelmezse benim gibi tüplerini asetat ya da karton benzeri şeyler ile sarman gerekebilir.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

bazı türler sıcak sever messor, cata nodus gibi kışın ısıtıcı kullanmayın kış uykusuna yatmaları gerekli lasius tetra gibi türlerde o kadar önemli değil ısıtıcı

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

ben dondurma kutusuna koydum işçisi olmayan kraliçeleri işçiler çıkınca başka yere alıyorum arada besliyorum çok işçisi olanı yine dondurma kutusuna alıyorum yağ pudra sürüp üstünü açık bırakıyorum dışarıdan yemleme yapıyorum hem strese girmiyorlar hemde ne yedikleri belli oluyor.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
913
286
275
LV
0

ben dondurma kutusuna koydum işçisi olmayan kraliçeleri işçiler çıkınca başka yere alıyorum arada besliyorum çok işçisi olanı yine dondurma kutusuna alıyorum yağ pudra sürüp üstünü açık bırakıyorum dışarıdan yemleme yapıyorum hem strese girmiyorlar hemde ne yedikleri belli oluyor.
güzelmiş deneyeceğim

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

bazı türler sıcak sever messor, cata nodus gibi kışın ısıtıcı kullanmayın kış uykusuna yatmaları gerekli lasius tetra gibi türlerde o kadar önemli değil ısıtıcı
Bende lasius, formica ve pheidole var. Kış uykusuna yatırayım mı hepsini? Isıtıcı ped kullanmayı istemiyorum ama kışın kullanmaya mecburmuşum (bir şekilde ısıtmam lazımmış) gibi geliyor.

Erenimooo

Süper Majör
5 Haz 2020
109
41
105
LV
0

Bende lasius, formica ve pheidole var. Kış uykusuna yatırayım mı hepsini? Isıtıcı ped kullanmayı istemiyorum ama kışın kullanmaya mecburmuşum (bir şekilde ısıtmam lazımmış) gibi geliyor.
Bendeki bilgi kirliliğinden kaynaklı olabilir bu durum. Hobiye başlayalı 1 ay oldu hiç kış geçirmedim kraliçelerle.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Bendeki bilgi kirliliğinden kaynaklı olabilir bu durum. Hobiye başlayalı 1 ay oldu hiç kış geçirmedim kraliçelerle.
yatırmazsan eğer yumurta yapmazlar fazla bir daha ki sezona. bir kaç ay balkonda kalacaklar sadece çok soğuk olursa içeri alırsın türe göre değişir ama araştırman lazım

Users who are viewing this thread

Üst Alt