Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Erteleme?

15 Tem 2020
350
128
185
LV
0

yapılan bir deney sonucu işçili kraliçelerin kış uykusunu atlatma ihtimalinin daha yüksek ve işçiyle yatanların daha uzun yaşadığı gözlemlenmiş. Bende diyorumki. 1 ay-45 gün sonra ilk birkaç işçi çıktıktan sonra kraliçelerimi yatırayım. Sonra yatırdığımdada zaten ortalama 2 ay+5 gün yatmış oluyor. 2 ay bence yeterli. Ama bazıları ya şimdi ya hiç diyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

HamitANT

Süper Majör
25 Nis 2020
213
86
140
LV
0

yapılan bir deney sonucu işçili kraliçelerin kış uykusunu atlatma ihtimalinin daha yüksek ve işçiyle yatanların daha uzun yaşadığı gözlemlenmiş. Bende diyorumki. 1 ay-45 gün sonra ilk birkaç işçi çıktıktan sonra kraliçelerimi yatırayım. Sonra yatırdığımdada zaten ortalama 2 ay+5 gün yatmış oluyor. 2 ay bence yeterli. Ama bazıları ya şimdi ya hiç diyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
ben yumurtasız ve yeni yumurtlayanları kasımın başında balkona koydum. larvalı pupalı olanları yatırmadım işci aldıktan sonra yatirmayı düsünüyorum.

Users who are viewing this thread

Üst Alt