Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Fazla üremeyen karınca türleri önerirmisiniz

• Konbuyu başlatan THELL
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:09

THELL

Pupa
7 Haz 2020
12
2
30
LV
0

Yarın büyük bir kraliçe karınca arayaşına çıkacağım bu yüzden 50 60 sayıyı geçmeyecek bir karınca türü arıyorum bu mevcutmudur ?

KertemeyenKele

Asker
Yasaklanmış Üye
2 Nis 2020
286
255
180
Ödüller
4
LV
2

İnsan
İlk başta sayılarını normal şekildeartar sıcaklıgını ve besin çeşidini iyi ayarlarsan olur
Sonra minimum üreyebilecekleri seviyeye düşürürsün ve besin çeşidini azaltırsan minimum üreme olacagını düşünüyorum
İnsanın göz zevki için böyle birşey yapması bence giç etik değil

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
91
185
Ödüller
2
LV
1

İnsan

İnsanın göz zevki için böyle birşey yapması bence giç etik değil
Ben göz zevki için demedim. Benim kendi kolonime zamanında fazla böcek veremiyordum sadece tohum ballı su ve yumurta akı veriyordum.
O da karıncanın üreme hızını azaltıyordu . Sadece bir fikir verdim.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

keşke hemen üreseler yıllar sürüyor üremeleri ayrıca az sayıdaki türler çok hassas bakımı zor

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

İlk başta sayılarını normal şekildeartar sıcaklıgını ve besin çeşidini iyi ayarlarsan olur
Sonra minimum üreyebilecekleri seviyeye düşürürsün ve besin çeşidini azaltırsan minimum üreme olacagını düşünüyorum

Besin = Nüfus artışı. Bu koşullar birlikte değiştiği kesin bir gerçek. Nüfusu kontrol altına almak için kasıtlı olarak besini kısıtlı olarak vermek etik değil. Hobiyi seviyor ve savunuyoruz ama sonuçta biz canlıları esaret altında yaşatıyoruz yaptığımız bunca maduriyetinin üstüne yem konusunda kısıtlamayı doğru olarak bulamıyorum. Her zaman doğru düzeyde besin takviyesi yapamıyoruz ama bu az besin olayını da destekler gibi olan görüşleri forumda bulundurmasak çok daha iyi olur. Diğer hobicilere olumsuz örnek teşkil edebilir lütfen bu yüzden dikkat edelim :)

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

Karıncalar yanlış besinler sonucu küçük zehirlenmeler yaşayabilir , yada başka maddeler yüzünden. Eğer az işciliyse kolonin yanlış bir harekette elde bulunan 2 işcide ölür kraliçe gene tek kalır , ve kraliçeyi tekrar tek başına olan o stresli döneme götürürsün. Hem bu sefer rahatsız edip yemekde vermen gerekir. Az sayılı tür risktir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt