Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Fazlalık messor

• Konbuyu başlatan n0wy
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:10

n0wy

Yumurta
13 Tem 2022
3
0
5
LV
0

Merhabalar arkadaşlar hobiye yeniyim messorların bana uygun olduğunu düşünüyorum fazlası olan var ise gönderebilirseniz çok sevinirim kargo ücretini karşılarım dmden ulaşabilirsiniz şimdiden iyi günler.

Benzer konular

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

İstersen sonbahara kadar bekleyip kendin bulabilirsin Eylül-ekim ve nisan-mayıs gibi büyük uçuşları oluyor bence eylülü bekle kendin bul hem o sırada da eksik olan malzemeleri karşılayıp bilgi topla

n0wy

Yumurta
13 Tem 2022
3
0
5
LV
0

İstersen sonbahara kadar bekleyip kendin bulabilirsin Eylül-ekim ve nisan-mayıs gibi büyük uçuşları oluyor bence eylülü bekle kendin bul hem o sırada da eksik olan malzemeleri karşılayıp bilgi topla
canlı yem tüp yaşam alanı gibi şeyleri hallettim canlı yemler daha elime ulaşmadı ama yaşadığım bölgeden ötürü çevrede koloni bulamadım bile sürekli aramadayım bakalım hayırlısı

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

canlı yem tüp yaşam alanı gibi şeyleri hallettim canlı yemler daha elime ulaşmadı ama yaşadığım bölgeden ötürü çevrede koloni bulamadım bile sürekli aramadayım bakalım hayırlısı
Hangi şehirde oturuyorsunuz acaba?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Sonbaharda Eylül Ekim gibi bulunan Messorların %80i kış uykusuna yatmadan yumurtlamıyor kendim ve forumdaki bir çok kişi aynı durumu yaşamıştır benimki 1 ay yumurtlamadı oda sıcaklığında sonra kış uykusuna yatırdım 2 ay ocakta kaldırdım 2 gün sonra yumurtladı..

Soldsawn

Yumurta
15 May 2022
24
11
15
LV
0

Sonbaharda Eylül Ekim gibi bulunan Messorların %80i kış uykusuna yatmadan yumurtlamıyor kendim ve forumdaki bir çok kişi aynı durumu yaşamıştır benimki 1 ay yumurtlamadı oda sıcaklığında sonra kış uykusuna yatırdım 2 ay ocakta kaldırdım 2 gün sonra yumurtladı..
oda sıcaklığından da yüksek bir sıcaklıkta aynı olay yaşanıyor mu yoksa kendilerinin bir biyolojik saati tarzı bir olayı mi var sıcaklık fark etmeden yumurtlamıyorlar mı?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

oda sıcaklığından da yüksek bir sıcaklıkta aynı olay yaşanıyor mu yoksa kendilerinin bir biyolojik saati tarzı bir olayı mi var sıcaklık fark etmeden yumurtlamıyorlar mı?
Muhtemelen doğa anadan gelen genetik bir proglama mevsimsel farklıları algılayabiliyorlar önünde kış olduğunu ve yumurtlaranı büyütemeyeceğini bir şekilde biliyor bu yüzden kışı geçirdikten sonra yumurtluyorlar

Users who are viewing this thread

Üst Alt