Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Fikir ve Öneri?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Ben formikaryumu resimlerde görüldüğü gibi plastik kaba montalamak istiyorum aklımda hem hem formikaryum hem outworld ikisi bir arada olsun mantığı var.. acaba başarı oranı nedir sağlıklı olurmu ?
IMG_20210620_144044.jpg

IMG_20210620_144031.jpg

IMG_20210620_144103.jpg

Resimler şimdilik taslak amaçlı ytongu enine 1-2 santim daha küçültüp silikonla yandan ve alttan sabitleyeceğim.. alan çift taraflımı olsun yoksa tek taraflı mı işte bi tarafta suluklar olur diğer tarafta canlı yem ihtiyaçları vs yada hepsi tek bir alandamı daha iyi olur fikir ve yorumlarınıza göre şekillendireceğim veya yapmaktan vazgeçeceğim :)

Yahya KARINCA

Yumurta
20 Haz 2021
12
2
15
LV
0

Bence bir sıkıntı olmaz. Outworldü alçı veya başka bir malzeme ile yanlar da dahil tamamını kaplarsan ve outworld le ytongun araına da boru ile geçiş eklersen ve bir sorun çıkmazsa güzel proje olur. Bu arada projenizde başarılar...

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Ben formikaryumu resimlerde görüldüğü gibi plastik kaba montalamak istiyorum aklımda hem hem formikaryum hem outworld ikisi bir arada olsun mantığı var.. acaba başarı oranı nedir sağlıklı olurmu ?
Ekli dosyayı görüntüle 7958
Ekli dosyayı görüntüle 7960
Ekli dosyayı görüntüle 7961

Resimler şimdilik taslak amaçlı ytongu enine 1-2 santim daha küçültüp silikonla yandan ve alttan sabitleyeceğim.. alan çift taraflımı olsun yoksa tek taraflı mı işte bi tarafta suluklar olur diğer tarafta canlı yem ihtiyaçları vs yada hepsi tek bir alandamı daha iyi olur fikir ve yorumlarınıza göre şekillendireceğim veya yapmaktan vazgeçeceğim :)
Hocam bence tek bir alanda yapın

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

besleme yaparken kaçma ihtimali var hocam
Besleme işini çözerimde ama transferde veya başka bir durumda sorun olabilir evet :) şu an formikaryumu oydum çift giriş ve bir transfer girişi açtım fakat sanırım gene outworlde bağlamak en iyisi gibi :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt