Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

fikrinizi merak ediyorum

kaan kösem

Yumurta
25 Ağu 2021
8
1
15
LV
0

1kasımda işletme sahibi ürünleri kargoya veriyor
8 kasımda bu kargo benim elime ulaşıyor
canlı yemlerin yarısı ölü(fazla bir miktar almadım gerçi 300 küsürün 150si ölü geldi) yataklıkta böcekli elime ulaşıyor
gerisi altta koyacağım fotoğraflarda
!!! benim bir yanlış bir mesajımı görürseniz söylemenizi istiyorum!!!
işleteme sahibi şu kelimeleri kullanması azcık ağrıma gitti
-maddi kısım sıkıntı değil halledilir fakat 'bizim sizin gibi' bir müşteriye ihtiyacımız yok-
sizin gibi bir müşteri derken neyden kast etti
bide bu işletme sahibine ne yazmamı önerirsiniz yada yazmamamı mı önerirsiniz
fikirlerinize ihtiyacım var

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    199.1 KB · Görüntüleme: 166
  • 3.png
    3.png
    113 KB · Görüntüleme: 164
  • 4.png
    4.png
    113.6 KB · Görüntüleme: 159
  • 5.png
    5.png
    113.2 KB · Görüntüleme: 152
  • 2son.png.jpg
    2son.png.jpg
    84.6 KB · Görüntüleme: 165

Benzer konular

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

özellikle fikrimzi sorduğun için yazıyorum bana göre satıcının bir suçu yok sana takip numarasını atmış neden (kargonu takip et diye ) . kargo takipi alıcının sorumluğunda . 2013 den beri bu işi yapıyoruz demesinden uaw dan aldığını tahmin ediyorum ben iki kere karınca aldım bir sorun yaşamadım. bence senin uzatman ayrı bir hata. ayrıca satıcı kendi sorumluluğunu yerine getirdiği halde sana ücret iadesi yapmayıda kabul ediyor.

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Kargolar; kargo firmasına teslim edildikten sonra sorumluluk işletmeye ait değil, kargo firmasına aittir. Kargo firmasında yaşanan aksaklık, eksiklik ya da hatalar işletmelerden sorumlu tutulamaz. Bu durumda işletmeyi bundan sorumlu tutmanız sizin hatanız, tartışmaya kapalıdır. Ancak görüştüğünüz kişinin üslubu yanlış. "Bilen bilir" "sizin gibi müşteri" gibi kelimeler bir işletme sahibine ya da müşteri temsilcisine değil, bir sokak abisine ait olabilir. O konuda size hak veriyorum. Böyle durumların yaşanmaması adına kargoya verildikten sonraki süreçte kargonun başına gelenler hakkında işletme ile irtibata geçmek yerine, kargo firması ile görüşmenizi öneririm. Ölü böceklerin çıkma konusunun çözümü ise oldukça basit. Sitenin/işletmenin kurallarını okuyunuz. Eğer ölü canlı ulaştığında para iadesi yapacaklarını ilan etmişlerse talep edebilirsiniz. Aksi taktirde yine işletme herhangi bir iade ya da yeniden gönderim yapmak zorunda değil.

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Bana kalırsa taraf değilim ne satıcıyı bilirim nede konuyu açanı.. ama bir kargo 8 günde teslim ediliyorsa kargoda bir sorun vardır diye tahmin ediyorum..
yaklaşık 1.5 senedir bende hobideyim bir çok yerden alışveriş yaptım hem şahsi hem şirket ve farklı kargo şirketlerinden gönderide aldım ve gönderdim ama hiç biri 3 günün üzerinde teslim edilmedi.. sakin bir şekilde konuyu uzatmayıp birbirinize saygılı olsaydınız bence sorun çözülürdü.. o yüzden her zaman diyorum eğer canlı alışverişi yapılıyorsa mutlaka şubeden teslim alınmalı.. çünkü kargo şirketleri malum herkesin başına gelmiştir kapıya bile uğramadan hatta mahalleden bile geçmeyen kargocular evde yoktunuz diyor :)

Zeryum

Media
21 Haz 2020
119
38
55
LV
0

Bana kalırsa taraf değilim ne satıcıyı bilirim nede konuyu açanı.. ama bir kargo 8 günde teslim ediliyorsa kargoda bir sorun vardır diye tahmin ediyorum..
yaklaşık 1.5 senedir bende hobideyim bir çok yerden alışveriş yaptım hem şahsi hem şirket ve farklı kargo şirketlerinden gönderide aldım ve gönderdim ama hiç biri 3 günün üzerinde teslim edilmedi.. sakin bir şekilde konuyu uzatmayıp birbirinize saygılı olsaydınız bence sorun çözülürdü.. o yüzden her zaman diyorum eğer canlı alışverişi yapılıyorsa mutlaka şubeden teslim alınmalı.. çünkü kargo şirketleri malum herkesin başına gelmiştir kapıya bile uğramadan hatta mahalleden bile geçmeyen kargocular evde yoktunuz diyor :)
Bu sene yaşandı %10 ölü un kurduna mal oldu. Klasik eve geldik yoktunuz. 4.gün elime ulaşmıştı.

Users who are viewing this thread

Üst Alt