Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formica Rufibarbis Beslenme Ve Kabile İçi Savaşı

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

İşçilerden birinin öldüğünü fark ettim. Protein eksikliğinden mi kendini feda etti yoksa savaşan iki işçi vardı onlardan biri mi öldü bilmiyorum. Un kurdunu mu tercih etmiyorlar acaba . Meyve sineği vermek istesem kanatlarını koparayım mı onlar yakalar mı?

Ek olarak, neden savaşsınlar ki birbirleriyle?

Benzer konular

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

ilk işçilerin ömrü fazla olmuyor ben kara sinek veriyorum hep arada sivri sinek şekerli su fln stres olmassa yerler besin seçme durumuyor bence yaşamak için yemek zorundasın arada tavuk eti ciğer kıymada veriyorum yiyorlar

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

ilk işçilerin ömrü fazla olmuyor ben kara sinek veriyorum hep arada sivri sinek şekerli su fln stres olmassa yerler besin seçme durumuyor bence yaşamak için yemek zorundasın arada tavuk eti ciğer kıymada veriyorum yiyorlar
Sineği bir deneyeyim. Sağ ol.

• Beğen
Tepkiler: ATL

ATL

Yumurta
16 Nis 2020
153
28
15
Ödüller
14
34
LV
4

Aynı durumu bende yaşadım 1 işçisi durup dururken ölmüş çıkarmışlar dışarıya protein eksikleri yoktu kabul ediyorlardı muhtemelen stresten ölmüştür bayadır kayıp yok.

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

Aynı durumu bende yaşadım 1 işçisi durup dururken ölmüş çıkarmışlar dışarıya protein eksikleri yoktu kabul ediyorlardı muhtemelen stresten ölmüştür bayadır kayıp yok.
Anladım ama ölü işçiyi içeride tutuyorlar. Neyse bu akşam hala oradaysa ya eceliyle ölmüştür ya da birinin ayağına basmıştır ? . İlk kolonim hastalık olmasın da gerisi çözülür.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Anladım ama ölü işçiyi içeride tutuyorlar. Neyse bu akşam hala oradaysa ya eceliyle ölmüştür ya da birinin ayağına basmıştır ? . İlk kolonim hastalık olmasın da gerisi çözülür.
çöpleri ölüleri tüpün ucuna koyarlar besleme yapıcaksan tüpü sardığın kağıdı hafif arala ama tüpü sallma onlar gelmeden hemen pamuklu çubukla temizle sonra ilk yemi sonra şekerli pamuğu koy kapat sonra kağıdı tamamen açabilirsin beni rufiler 2. parti işçileri çıkarıyorlar.

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Formicalarda durduk yere işçi ölümleri sıkca görülür, genelde stres kaynaklıdır, daha az bakmayı deneyebilirsin.

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

çöpleri ölüleri tüpün ucuna koyarlar besleme yapıcaksan tüpü sardığın kağıdı hafif arala ama tüpü sallma onlar gelmeden hemen pamuklu çubukla temizle sonra ilk yemi sonra şekerli pamuğu koy kapat sonra kağıdı tamamen açabilirsin beni rufiler 2. parti işçileri çıkarıyorlar.
Ytongun içi müdahale etmem mümkün değil bu süreçte. Ama sağ ol.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

İşçilerden birinin öldüğünü fark ettim. Protein eksikliğinden mi kendini feda etti yoksa savaşan iki işçi vardı onlardan biri mi öldü bilmiyorum. Un kurdunu mu tercih etmiyorlar acaba . Meyve sineği vermek istesem kanatlarını koparayım mı onlar yakalar mı?

Ek olarak, neden savaşsınlar ki birbirleriyle?
meyve sineğini öldürüp verebilirsin ben öyle yapıyorum havada tokat vuruyorum ölüyor öyle veriyorum

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

İlk işçilerden kayıp yaşarsam şekerli su ile besleme yaparken dikkatsizliğimden oluyor ? aksi halde çok nadir olarak ölüme denk geldim.

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
91
185
Ödüller
2
LV
1

Ölü işçiyi hemen dışarı çıkartmıyorlar özlem gideriyorlar herhalde ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt