Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formica rufibarbis kolonim

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

F.rufibarbis kolonimde dün 1 bugün 2 ölü işçi gördüm sanırım ilk çıkan nanitic işçiler görevlerini tamamlayıp eceliyle öldüler :S kolonin geri kalanı sağlam ve kozalara bakılırsa bir ordu geliyor yaklaşık 20-25 koza var ve bolca larva.. şu an 20 işçi var ve son çıkan işçiler diğer ilk işçilere göre daha büyük, galiba küçük olan işçilerden bir kaçını daha kaybedeceğiz gibi
IMG_20210731_134735.jpg
IMG_20210731_133718.jpg
IMG_20210731_134631.jpg

Benzer konular

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

F.rufibarbis kolonimde dün 1 bugün 2 ölü işçi gördüm sanırım ilk çıkan nanitic işçiler görevlerini tamamlayıp eceliyle öldüler :S kolonin geri kalanı sağlam ve kozalara bakılırsa bir ordu geliyor yaklaşık 20-25 koza var ve bolca larva.. şu an 20 işçi var ve son çıkan işçiler diğer ilk işçilere göre daha büyük, galiba küçük olan işçilerden bir kaçını daha kaybedeceğiz gibiEkli dosyayı görüntüle 9496Ekli dosyayı görüntüle 9497Ekli dosyayı görüntüle 9498
Aha en sevdiğim düzenek, taban da ince akvaryum kumundan. Fotoğrafa ilk baktığımda benim kolonilerden biri sandım resmen. Eline sağlık

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Aha en sevdiğim düzenek, taban da ince akvaryum kumundan. Fotoğrafa ilk baktığımda benim kolonilerden biri sandım resmen. Eline sağlık
Beyaz oluşundan dolayı karıncaları çok belirgin yapıyor ve bu sayede görsel açıdanda karıncaları izlemesi daha rahat ve güzel oluyor :)

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Taban ince akvaryum kumu, kap ise çoğu çarşı pazarda nasıl desem milyon shopçularda bulunan kapaklı plastik kap

Mero

Yumurta
17 Haz 2021
44
1
15
LV
0

F.rufibarbis kolonimde dün 1 bugün 2 ölü işçi gördüm sanırım ilk çıkan nanitic işçiler görevlerini tamamlayıp eceliyle öldüler :S kolonin geri kalanı sağlam ve kozalara bakılırsa bir ordu geliyor yaklaşık 20-25 koza var ve bolca larva.. şu an 20 işçi var ve son çıkan işçiler diğer ilk işçilere göre daha büyük, galiba küçük olan işçilerden bir kaçını daha kaybedeceğiz gibiEkli dosyayı görüntüle 9496Ekli dosyayı görüntüle 9497Ekli dosyayı görüntüle 9498
Abi bendede vardı ve formic zehri vardı ve kendini öldürdü sen öldürmeden nasıl baktın biraz anlatırmışım bidahakinr daha dikkatli olurum

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Abi bendede vardı ve formic zehri vardı ve kendini öldürdü sen öldürmeden nasıl baktın biraz anlatırmışım bidahakinr daha dikkatli olurum
Mümkün olduğunca az stress ve güzel havalandırma ben haftada bir kapağını açıp temizliklerini yapıyorum.. görüldüğü gibi cover bile kullanmıyorum tüplerde.. kapağın üstüne ufak bi delik açtım yani 1 cm yuvarlak diyelim, canlı yemleri oradan atıyorum ve pamukla geri kapatıyorum açığı.. yine suluğa şekerli suyu kapağını açmadan şırınga ile suluğa basıyorum.. dediğim gibi yaşam alanlarını çok fazla tehdit etmediğin ve sarsmadığın sürece sıkıntı olmaz :)

Mero

Yumurta
17 Haz 2021
44
1
15
LV
0

Mümkün olduğunca az stress ve güzel havalandırma ben haftada bir kapağını açıp temizliklerini yapıyorum.. görüldüğü gibi cover bile kullanmıyorum tüplerde.. kapağın üstüne ufak bi delik açtım yani 1 cm yuvarlak diyelim, canlı yemleri oradan atıyorum ve pamukla geri kapatıyorum açığı.. yine suluğa şekerli suyu kapağını açmadan şırınga ile suluğa basıyorum.. dediğim gibi yaşam alanlarını çok fazla tehdit etmediğin ve sarsmadığın sürece sıkıntı olmaz :)
Abi sağol bi de cover kullanmıyorum derken ne demek istedim bide haftada sadece 1 keremi bakıyorsun odada mı karanlıktamı duruyor

Mero

Yumurta
17 Haz 2021
44
1
15
LV
0

Abii bide sen biilgili birine benziyosun bu karıncalara bahçeden bulduğumuz solucan gibi böcekler besleyerek verebilirmiyiz
Abi sen bilgili biri gibisin karıncalara bahçeden bulduğumuz solucanları falan bölerek versek olurmu

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Abi sen bilgili biri gibisin karıncalara bahçeden bulduğumuz solucanları falan bölerek versek olurmu
Yok canım est. benden daha çok bilgili arkadaşlar var ben sadece kendi tecrübemi paylaştım.. dışarıdan verilecek her tür canlı yem risk taşıyor parazit ilaç vs vs o yüzden pek önermem.. ama imkanın ve durumun yoksa dışarıdan bulduğun yemleri bir gün buzdolabında bekletip sonrasında verebilirsin.. ama dediğim gibi her halükarda risk taşıyan bir durum..

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Bariyer olarak ne kullandınız?

EfeS

Pupa
8 Tem 2021
78
12
30
LV
0

Yok canım est. benden daha çok bilgili arkadaşlar var ben sadece kendi tecrübemi paylaştım.. dışarıdan verilecek her tür canlı yem risk taşıyor parazit ilaç vs vs o yüzden pek önermem.. ama imkanın ve durumun yoksa dışarıdan bulduğun yemleri bir gün buzdolabında bekletip sonrasında verebilirsin.. ama dediğim gibi her halükarda risk taşıyan bir durum..
buzdolabında nie bekletiliyo

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

bu türün majoru varmı

captain

Media
5 May 2021
173
43
55
LV
0

İkinci tüpte ne var

Users who are viewing this thread

Üst Alt