Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formica Rufibarbislere İşçi Ekleme

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Konu başlığında Belirttiğim üzere böyle bir Çıkmaz içerisindeyim. Bulunduğum çevrede ve yerleşkede Türüne rastalamadığım ve deneyemediğim için Bu soruyu siz değerli Arkadaşlarıma yönlendirmek istedim, Formica Rufibarbislere İşçi eklenebilirmi , veya hali hazırda bir koloniye kraliçe eklenebilirmi ? Beni bu hususlarda aydınlatmanızı rica edicem.

Şimdiden Teşekkürler.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

İşçi eklemek formicalara mümkün hatta başka cins formicaların pupalarını bile kabul ediyorlar ama kraliçe eklemeyi denemedim

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

Yani Herhangi Bir koloniye işçi ekleyebilirmiyim ?
Çok bilmiyorum ama parazitik tür dediğimiz türlere çok kolay işçi, pupa, larva ekleniyor ama normal karıncalara eklemek biraz sakıncalı başarı oranları çok düşük oluyor kraliçeye vereceğiniz işçinin cins, tür olarak kesinlikle aynı olması gerekiyor başarılı olanlar yok mu var ama ben kesin eklemek istiyorum diyorsanız pupa eklemeniz daha iyi olur

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Çok bilmiyorum ama parazitik tür dediğimiz türlere çok kolay işçi, pupa, larva ekleniyor ama normal karıncalara eklemek biraz sakıncalı başarı oranları çok düşük oluyor kraliçeye vereceğiniz işçinin cins, tür olarak kesinlikle aynı olması gerekiyor başarılı olanlar yok mu var ama ben kesin eklemek istiyorum diyorsanız pupa eklemeniz daha iyi olur
Cinsleri ve türleri aynı 2 koloninin de o yüzden eklemeyi düşünüyorum deneyim Buraya tekrardan Fotoğraf Ve bilgi vereceğim.

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Herhangi birinden eklemen sağlıklı olmaz rufibarbis olduğundan emin olduklarını eklemen en iyisi olur enifin dediği gibi pupa eklersen garanti olur
Pupam Yok sadece işçiler var Kraliçesi Ölmüş bir koloni aldım arkadaşımdan İşçileri ablak ablak geziyor ben de Diğer Kolonime katmayı düşünüyorum.

Akşit

Media
26 Nis 2021
33
13
50
LV
0

Deneyip Öğreneceğim Buradan da Bilgilendirme yaparım sizlere Merak içerisindeyim

Users who are viewing this thread

Üst Alt