Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formica yumurtasi az büyüyor

• Konbuyu başlatan EfeS
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:21

EfeS

Pupa
8 Tem 2021
80
12
30
LV
0

9 temmuzda buldugum formica kraliçesinin yumurtalari buyumuyo, bulali neredeyse 3 hafta oldu sadece 2 kere açtım ikisinde de yumurtalar neredeyse ayni boyda azcik buyumus, kralice acliktan ölür diye korkuyorum, test tupunun sıcaklığıni tam ayarlayamadim odada duruyor soguk geliyo olabilir ama sicaklik bu kadar etkiler mi
bir de tetramoriuj caespitum kralicem var onun yumurtalar da buyumuyo o sadece yumurtluyi cok fazla yumurtas var sıkıntı olur mu

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Döllenmemiş olabilir.

rdsmsk

Pupa
25 Nis 2021
60
27
30
LV
0

benim formikalarımda çok yavaş büyüdü nem ısı dengesine dikkat et ısıyı stabil olacak bir yere çek ben öyle verim aldım. Formika Rufa ve henüz alt türünü bilmediğim bir formikam var. Alt türünü bilmediğim ile arsında 10 gün var ama rufalar 10-12 işçi düzeyinde iken diğeri 50-60 işçiye ulaştı

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

9 temmuzda buldugum formica kraliçesinin yumurtalari buyumuyo, bulali neredeyse 3 hafta oldu sadece 2 kere açtım ikisinde de yumurtalar neredeyse ayni boyda azcik buyumus, kralice acliktan ölür diye korkuyorum, test tupunun sıcaklığıni tam ayarlayamadim odada duruyor soguk geliyo olabilir ama sicaklik bu kadar etkiler mi
bir de tetramoriuj caespitum kralicem var onun yumurtalar da buyumuyo o sadece yumurtluyi cok fazla yumurtas var sıkıntı olur mu
o kraliçeden kraliçeye değişiyor benim kraliçe rufibaris 20 günde fln garip bir şekilde 10dan fazla işçi çıkardı pupadan

Users who are viewing this thread

Üst Alt