Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formikaryum

Ömer Yılmaz

Yumurta
20 Şub 2022
13
5
15
LV
0

Formikaryum yapmak istiyorum ama outworld ün üstününün tamamen açık olmasını istiyorum. Bunun için fluon PTFE denilen karıncaların tırmanmasını engelleyen sıvı ya da en kötü ihtimalle karıncaların kaçmasını engelliyecek havandırma ızgarası nerden temin edebilirim?

Benzer konular

UurCan

Majör
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Şub 2022
61
85
60
Ödüller
3
LV
2

Formikaryum yapmak istiyorum ama outworld ün üstününün tamamen açık olmasını istiyorum. Bunun için fluon PTFE denilen karıncaların tırmanmasını engelleyen sıvı ya da en kötü ihtimalle karıncaların kaçmasını engelliyecek havandırma ızgarası nerden temin edebilirim?
Bunlar yerine zeytinyağı+pudra bariyeri yapabilirsin, çok akışkan olmayacak ve çok katı olmayacak şekilde yani zeytinyağı ve pudra karşımın kremsi kıvamına geldiğinde outwolrdun üst kenarlarına bariyer şeklinde sürebilirsin.

Ömer Yılmaz

Yumurta
20 Şub 2022
13
5
15
LV
0

Bunlar yerine zeytinyağı+pudra bariyeri yapabilirsin. çok akışkan olmayacak ve çok katı olmayacak şekilde yani zeytinyağı ve pudra karşımın kremsi kıvamına geldiğinde outwolrdun üst kenarlarına bariyer şeklinde

Bunlar yerine zeytinyağı+pudra bariyeri yapabilirsin. çok akışkan olmayacak ve çok katı olmayacak şekilde yani zeytinyağı ve pudra karşımın kremsi kıvamına geldiğinde outwolrdun üst kenarlarına bariyer şeklinde sürebilirsin.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sanırım bu yöntem sadece görsel açıdan bir sorun teşkil edecek. Yani alt kısım şeffafken pudralı kısım beyaz olucak

UurCan

Majör
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Şub 2022
61
85
60
Ödüller
3
LV
2

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sanırım bu yöntem sadece görsel açıdan bir sorun teşkil edecek. Yani alt kısım şeffafken pudralı kısım beyaz olucak
Evet, ama fluonda da aynı görüntü olacaktır ama daha hoş görünmesini istiyorsanız bariyeri süreceğiniz yere yani outwolrdun ağız kısmı ile bariyerin kapladığı alanın alt kısmına bant çekebilirsiniz bariyeri sürerken, bu bariyerin alt kısmını dümdüz gösterecektir daha simetrik görüntü göze daha hoş görünebilir.

Ömer Yılmaz

Yumurta
20 Şub 2022
13
5
15
LV
0

Evet, ama fluonda da aynı görüntü olacaktır ama daha hoş görünmesini istiyorsanız bariyeri süreceğiniz yere yani outwolrdun ağız kısmı ile bariyerin kapladığı alanın alt kısmına bant çekebilirsiniz bariyeri sürerken, bu bariyerin alt kısmını dümdüz gösterecektir daha simetrik görüntü göze daha hoş görünebilir.
Peki kaç ay da bir tekrardan bu karışımı sürüp yenilemem lazım sizce

Users who are viewing this thread

Üst Alt