Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formikaryum

Alperen_04

Media
28 May 2020
46
12
50
LV
0

25x25 cam bir formikaryum yapmaya başladım. Henüz hiç yumurtası olmayan messor kraliçesini bu formikaryuma koyarsam karınca için bir sorun olur mu?

Benzer konular

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
354
91
185
Ödüller
2
LV
1

25x25 cam bir formikaryum yapmaya başladım. Henüz hiç yumurtası olmayan messor kraliçesini bu formikaryuma koyarsam karınca için bir sorun olur mu?
Karınca için sorun oluşturur diyedüşünüyorum kraliçe için yer büyük gelir ve kraliçe o boş kalan yerleri doldurmak için strese girer. İlk başta kraliçelere dar bi alanda bakmak lazım.Test tüpünde baksan daha iyi olur kraliçeyi strese sokmamış olursun

SeriouSanta

Majör
28 Nis 2020
45
53
80
LV
0

Yumurtasız kraliçeler çok ama çok küçük yerlere girer girişi de kapatır yumurtlamayı bu şekilde beklerler doğada. Ben test tüpünde dahi 2 santimden fazla alan bırakmam ilk işçisi çıkana kadar. Componotus Nodus kraliçem kendi büyüklüğüne rağmen bıraktığım 2 santimlik alanı çok buldu pamukları çekiştirip alanı daralttı vakti zamanında. Kesinlikle uygun değildir ve güvende hissetmez :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt