Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Formikaryumdan Kaçan Karıncalar

yusuf

Yumurta
14 Tem 2020
8
0
5
LV
0

FORMİKARYUMDAN KARINCALARIMIN KAÇMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIM YAĞ FALAN SÜREBİLİRSİN DİYENLER VAR AMA BAŞKA ÖNERİSİ OLAN VAR MI CİNSLERİ Tetramorium ve lasius niger

Benzer konular

Viva

Pupa
16 Tem 2020
23
7
30
LV
0

Kutunun kapağına sineklik kesip yapıştırabilirsin ama en etkili yöntem yağ ve pudra olur uğraşmadan sirkülasyonu da sağlamış olursun

yusuf

Yumurta
14 Tem 2020
8
0
5
LV
0

OK TEŞEKKÜĞRLER BİDE ŞEY SORUCAM FPRMİKARYUM TABANINA NE KOYABİLİRİM

KertenKelebek

Kraliçe
Yönetici
11 Ocak 2020
542
531
375
Ödüller
8
LV
3

Bebek pudrası + zeytin yağı karışımını ben uzun süre kullandım ve kalıcı etkisini gördüm 1 2 ay çok rahatlıkla etkisini koruyor. Uzun süreli bekletilmeden yenisini sürmenizi öneririm yağ kurudukça macun gibi bir kıvam alıyor temizlenmesi çok zor olur. Ayrıca bu karışımı hafif kullansanız bile formikaryumu havalandırmanız gerekir aksi halde çok ağır zeytin yağı kokusu birikecektir.

Sineklik kullanmak en temiz ve havalı çözümlerden birisi ancak bu yönteminde sıkıntıları var. 30+ işçili Messor kolonimde kullandım şuanda sayıları 150+ oldu ve kabı açıp temizlik, besleme, su takviyesi gibi işlemleri yapmak imkansıza yaklaştı ? zamanla hepsi kabın üst tarafında atağa geçmek için hazır halde bekler oldu

Users who are viewing this thread

Üst Alt