Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

H.maculata yaşam alanına adapte olamadı.

SaviaSora

Yumurta
16 Haz 2023
5
2
15
LV
0

L1 H.maculata satın aldım geçen hafta fakat koyduğum pipetlerle ilgilenmiyor bile ve hep yerde takılıyor yada pipetin içine girip en dibine gidiyor.3 pipet var 100ml idrar kabında duruyor yem yemesinde sıkıntı yok ama ağaç türüymüş gibi davranmıyor :).Normal midir ?

Benzer konular

burakkkkkpqp

Yumurta
8 Ağu 2023
36
2
15
LV
0

L1 H.maculata satın aldım geçen hafta fakat koyduğum pipetlerle ilgilenmiyor bile ve hep yerde takılıyor yada pipetin içine girip en dibine gidiyor.3 pipet var 100ml idrar kabında duruyor yem yemesinde sıkıntı yok ama ağaç türüymüş gibi davranmıyor :).Normal midir ?
Pipetlerin içine girmesini istemiyorsan pipetlerin içine peçete veya kağıt tıkayabilirsin ben öyle yapıyorum

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Sling evresinde her tarantula karakterini tam olarak yansıtmaz.. zamanla büyüdükçe ağaç türünü olduğunu anlayacak ve ona göre davranacaktır.. mesala yer türü olmayan herhangi bir tarantula türüde sürekli torfu kazarak tünelde takılırlar.. veya tünel türü tarantulalarda sürekli yüzeyde olurlar..

SaviaSora

Yumurta
16 Haz 2023
5
2
15
LV
0

Sling evresinde her tarantula karakterini tam olarak yansıtmaz.. zamanla büyüdükçe ağaç türünü olduğunu anlayacak ve ona göre davranacaktır.. mesala yer türü olmayan herhangi bir tarantula türüde sürekli torfu kazarak tünelde takılırlar.. veya tünel türü tarantulalarda sürekli yüzeyde olurlar..
peki almalı mıyım pipetleri ?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

pipetleri denildiği gibi içini doldurabilirsin ona yuva yapmaz ama yine de kazıp tünel yapacak l7 civarına kadar tünelci baya bu tür

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Sling aşamasında ağaç türü gibi davranmasını bekleme 😅. Ayrıca L1 bir canlı için 100ml kap oldukça büyük stresi tetikleyebilir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt