Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Hamam böceği

• Konbuyu başlatan hakan
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:20

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Karıncalar un kurdunun kabuğu sert oldugu için parçalayıp yiyemiyorlar haliyle icimdeki sıvısıda donup sertleşiyor ama hamam böcekleri yumuşacık lokum gibiler🤣Hamam böceği üretmek istiyorum satın falan almadım hava kararınca dışarı çıktıklarını biliyorum bahçeden bikaçtane topladım. Ne yerler ve üretmek için ne yapmam lazım ?

Ard-Plt

Süper Majör
Deneyimli Hobici
6 Kas 2021
211
51
110
Ödüller
2
LV
1

Dışarıdakiler size hastalıktan başka bir şey getirmez. Dubia, lobster alın

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

Dışarıdakiler size hastalıktan başka bir şey getirmez. Dubia, lobster alın
Ya bedava dururken niye para verim hem daha önceden direk dışardan bulduğum böcekle beslemişliğim var bişey olsaydı çoktan olurdu zaten

hakan

Asker
28 Haz 2020
388
178
185
Ödüller
3
LV
2

böyle düşünmeye devam edin 10 lira içim koloninizi tehlikeye atmak çok mantıklı bence de
Ben şimdiye kadar internetten hiç canlı yem almadım 3 senedir hep bahçeden bulduğum böcekler ile besledim. Bisey olsaydı zaten bütün kolonilerim mefta olurdu. Böcek yakalamada bazen zorlañıyorum onun için üretmek istiyorum

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Ben şimdiye kadar internetten hiç canlı yem almadım 3 senedir hep bahçeden bulduğum böcekler ile besledim. Bisey olsaydı zaten bütün kolonilerim mefta olurdu. Böcek yakalamada bazen zorlañıyorum onun için üretmek istiyorum
Önemli olan sadece karıncalar değil size de hastalık bulaştırabilir

paragomi

Yumurta
2 Ara 2021
39
20
15
LV
0

Hocam ilaçlama vb. az yapılan bir bölgedesiniz ki bahçeden aldığınız böcekler canlılarınız için sorun olmamış. Ama bu hiç bir zaman olmayacağı anlamına gelmez. Özellikle sürekli evinizde bulunduracak olmanız sıkıntı yaratabilir. Canlı yem üreten yerler steril olarak üretim yaptıkları için daha garantidir. Az sayıda alıp üretime başlamanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt