Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Günlük Herbokoloğun Günlüğü

Açtığın günlüğün öne çıkması için günlük ön ekini kullanabilirsin.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Magne

Pupa
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

Bu günlükte canlılarımın genel durumlarını sizinle paylaşmak istiyorum, şu an beslediğim ve sizinle paylaşacağım, Türlerin isimlerinin yazdığı renkler onlarla ilgili paylaşımlarımı içerecek;

Brachypelma boehmei l4-l5 #ff7f00
Lasiodora Parahybana(LP) l4 #7C706B
Avicularia Versicolor l6-l7 #3D8EB9
Poecilotheria Metallica l4 #2969B0
Chromatopelma Cyaneopubescens(CC) l6-l7 #EB6B56
Phormictopus sp. Dominican Purple l2-l3 #553982
Pterinopelma Sazimai l5-l6 #000080

Camponotus Sanctus #b86614
Camponotus Festai #ff6600
Günlük Açıklaması;
Bu günlükte Beslemekte olduğum canlıları sizlerle paylaşacağım, bu günlüğün yanında ekstra makro çekimlerimi de sizlerle paylaşacağım, bu günlük aktif olarak devam edip, sizlere okuması keyifli ve anlaşılması kolay bir günlük oluşturmaya çalışacağım. İyi forumlar,

Lasiodora Parahybana(LP) L4

Lp benim ilk canlım, bundan 1.5 - 2 yıl önce 100TL ye L1'den aldığım canlım bu gün L4 boyutunda , en son kabuğunu 14.12.2023 tarihinde yani dün attı. L3'e kadar çok ürkek bir karaktere sahipken şu an kendi boyutunun 1.5 / 2 katı yemleri rahatlıkla kabul ediyor ve asla korkmuyor. L3'den önceki dönemde sadece mikro un kurdu verebiliyordum ve beslemesi de çok zordu çünkü aşırı ürkek davranıyordu.
Lp yeni kabuk attığı için bir süre beslemeyi düşünmüyorum, yaşama alanını ekte sizlerle paylaştım, yaşama alanında: Torf, lav kırığı, ve sphagnum yosunu kullanıyorum. Kullandığım kap camdan ve sadece üst kısmından hava almakta. (Görseller kabuk atmasından 1 hafta öncesine aittir.)
İlgili önerilerinizi ve mesajlarınızı benimle paylaşabilirsiniz. İyi forumlar, 😇

1.png
3.png
2.png

Son düzenleme:

Benzer konular

3

3582

Misafir
Misafir Üye
Bu günlükte canlılarımın genel durumlarını sizinle paylaşmak istiyorum, şu an beslediğim ve sizinle paylaşacağım, Türlerin isimlerinin yazdığı renkler onlarla ilgili paylaşımlarımı içerecek;

Brachypelma boehmei l4-l5 #ff7f00
Lasiodora Parahybana(LP) l4 #7C706B
Avicularia Versicolor l6-l7 #3D8EB9
Poecilotheria Metallica l4 #2969B0
Chromatopelma Cyaneopubescens(CC) l6-l7 #EB6B56
Phormictopus sp. Dominican Purple l2-l3 #553982
Pterinopelma Sazimai l5-l6 #000080

Camponotus Sanctus #b86614
Camponotus Festai #ff6600
Günlük Açıklaması;
Bu günlükte Beslemekte olduğum canlıları sizlerle paylaşacağım, bu günlüğün yanında ekstra makro çekimlerimi de sizlerle paylaşacağım, bu günlük aktif olarak devam edip, sizlere okuması keyifli ve anlaşılması kolay bir günlük oluşturmaya çalışacağım. İyi forumlar,

Lasiodora Parahybana(LP) L4

Lp benim ilk canlım, bundan 3 yıl önce 100TL ye L1'den aldığım canlım bu gün L4 boyutunda , en son kabuğunu 14.12.2023 tarihinde yani dün attı. L3'e kadar çok ürkek bir karaktere sahipken şu an kendi boyutunun 1.5 / 2 katı yemleri rahatlıkla kabul ediyor ve asla korkmuyor. L3'den önceki dönemde sadece mikro un kurdu verebiliyordum ve beslemesi de çok zordu çünkü aşırı ürkek davranıyordu.
Lp yeni kabuk attığı için bir süre beslemeyi düşünmüyorum, yaşama alanını ekte sizlerle paylaştım, yaşama alanında: Torf, lav kırığı, ve sphagnum yosunu kullanıyorum. Kullandığım kap camdan ve sadece üst kısmından hava almakta. (Görseller kabuk atmasından 1 hafta öncesine aittir.)
İlgili önerilerinizi ve mesajlarınızı benimle paylaşabilirsiniz. İyi forumlar, 😇

Ekli dosyayı görüntüle 28656Ekli dosyayı görüntüle 28658Ekli dosyayı görüntüle 28657
Kral yanlış anlamada iyi yalan diyorsun 3 senede nasıl l4 oldu 2 kere adult olması gerekiyor bence sendeki canlı tari değil sen bilirsin

Magne

Pupa
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

Kral yanlış anlamada iyi yalan diyorsun 3 senede nasıl l4 oldu 2 kere adult olması gerekiyor bence sendeki canlı tari değil sen bilirsin
De da Şaş
Neden yalan söyleyeyim ki? Bir dönem canlıyı neredeyse hiç besleyemiyordum. Bu böyle 6 ay kadar sürdü neredeyse ayda 1 besleyebiliyordum hobiyle çok ilgilenemiyordum 3 yıl yazdığımı şu an farkettim 1.5 - 2 yıl olması gerekiyor. İnan bende karıncadan tarabtulaya ne zaman gectigimi net hatırlamıyorum ama evet gerçekten büyümesi lpye göre çok yavaş gelişti şu an hobiye güzel vakit ayırabiliyorum umarım daha hızlı büyüyecek..

10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

Neden yalan söyleyeyim ki? Bir dönem canlıyı neredeyse hiç besleyemiyordum. Bu böyle 6 ay kadar sürdü neredeyse ayda 1 besleyebiliyordum hobiyle çok ilgilenemiyordum 3 yıl yazdığımı şu an farkettim 1.5 - 2 yıl olması gerekiyor. İnan bende karıncadan tarabtulaya ne zaman gectigimi net hatırlamıyorum ama evet gerçekten büyümesi lpye göre çok yavaş gelişti şu an hobiye güzel vakit ayırabiliyorum umarım daha hızlı büyüyecek..
Canlıyı hiç beslemesen bile 2 senede bu kadar az kabuk atması neredeyse imkansız

Magne

Pupa
Yasaklanmış Üye
18 Tem 2021
84
20
30
LV
0

Canlıyı hiç beslemesen bile 2 senede bu kadar az kabuk atması neredeyse imkansız
Neden böyle acaba bende gerçekten garipsiyorum bu durumu bu instagramda canlıyı ilk paylaştığım zaman 2022 Mart diyor, o zaman tariden anlamıyoruz tabi ilk canlımız l4 sanıyorum. 😅
8e0060ae-95b7-4e5d-83a6-7c16590a9e26.jpg

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
380
141
185
Ödüller
4
LV
2

Konu tartışmaya kapalı. Aynı konudan tartışma çıkması durumunda her iki taraf da zarar görecektir bunu bilerek hareket ediniz .

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Böyle günlük olmaz çok karmaşık ve fazla canlı var sen rehber tarzında şeyler yazmışsın bunun yerine tek bir canlı üzerinden günlük açarsan daha sade ve anlayışlı olur bu şekilde kimse takip edemez sen bile :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users who are viewing this thread

Üst Alt