Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

hobiye başlangıç tür sorusu

YeaGolden

Yumurta
21 Tem 2021
3
1
15
LV
0

hobiye başlamayı düşünüyorum başlangıç olarak lp ve metallica düşünüyorum ayrıca sürüngen pazarı dışında nereden alıcağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

Benzer konular

ankaralıhilti

Yumurta
28 May 2022
10
1
15
LV
0

Öncelikle metallica hard bir tarantula(inanılmaz yüksek zehir ve aşırı hız,tedirgin karakter) bence metallicayı biraz tecrübeden sonra beslemelisiniz.ayrıca facebook ve whatsapp gruplarından ve bazı insta hesaplarından bulabilirsiniz

ankaralıhilti

Yumurta
28 May 2022
10
1
15
LV
0

acemi için zor mu olur metallica
Evet biraz öyle ama illa böyle alengerli,yanarlı dönerli renkleri olsun diyosan cc ve versicolor önerebilirim başlangıç önerisi olarakta nhandu,tlicocatl,brachypelma(çok önermem baya bi yavaş büyüyo),aphonopelma,lasidiora,grammostola diye gider

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Arkadaşların önerdikleri türler başlangıç başlangıç için uygun türlerdir,ama ben bir ekleme yapmak isterim o da tarantulalarında insanlar gibi kendilerine ait mizaçları vardır. Mesela çok sıkıştırsan bile hiç bombalama saldırma yapmayan hep kaçan tliltocatlt da gördüm kapağı açar açmaz saldırmaya çalışan grammostola da. Bu biraz şansa da bağlı.

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
383
148
185
Ödüller
4
LV
2

Arkadaşların önerdikleri türler başlangıç başlangıç için uygun türlerdir,ama ben bir ekleme yapmak isterim o da tarantulalarında insanlar gibi kendilerine ait mizaçları vardır. Mesela çok sıkıştırsan bile hiç bombalama saldırma yapmayan hep kaçan tliltocatlt da gördüm kapağı açar açmaz saldırmaya çalışan grammostola da. Bu biraz şansa da bağlı.
Dediğine hak veriyorum 2 tane gp tarantulam var biri aşırı derece agresifken diğeri çok sakin
Baslangic türleri olarak Grammostola Pulchiripes , albo , vagans , sling muri öneririm . Ben hobiye irmi ile başladım . O beslenmez diyen çoğu türün başlangıç için uygun olduğunu (dikkatli olduğun surece bakabilecegini düşünüyorum) evet metallica agresif ve hızlı bir tarantula yüksek zehri var bakman zor olabilir ama dikkat edersen ve kendine inanırsan istediğin çoğu tarantula türüne bakabilirsin . Metallica yerine cc ve regalis de öneririm.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Dediğine hak veriyorum 2 tane gp tarantulam var biri aşırı derece agresifken diğeri çok sakin
Baslangic türleri olarak Grammostola Pulchiripes , albo , vagans , sling muri öneririm . Ben hobiye irmi ile başladım . O beslenmez diyen çoğu türün başlangıç için uygun olduğunu (dikkatli olduğun surece bakabilecegini düşünüyorum) evet metallica agresif ve hızlı bir tarantula yüksek zehri var bakman zor olabilir ama dikkat edersen ve kendine inanırsan istediğin çoğu tarantula türüne bakabilirsin . Metallica yerine cc ve regalis de öneririm.
metallica ve regalis bakım olarak aynı canlılar ve ne yazık ki kendine inanmak, güvenmek tecrübe eksikliğinin yerini doldurmuyor, ne zaman ne yapılacağını bilmemizi sağlamıyor canlının karakterine ve bakan kişiye bağlı olarak ilk tür metallica besleyip başarılı olanlar da var elbet ama bunlar belki 1/10 dur belki de daha az, çoğu kişi çok yüksek olasılıkla zorluk çeker ve sorunlar yaşar, unutmayalım ki bu beslediğimiz şeyler de canlar kişi bunun sorumluluğunu bilerek beslemeli ( bunu burdaki herhangi bir kişi için özel olarak söylemiyorum fakat genel olarak hobi içinde bunların kaybolmaları ölmeleri hafife alınıyor) "bir dene bunu olmazsa başka alırsın" gözüyle bakılmamalı ki alınan canlı büyükse bakan kişinin kendine de büyük zararlar verilebilir tür seçimi bu sebeple önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konu bir türü karşılayabilen herkes onu almamalı
bu yazıyı da bu konu özelinde değil genel olarak tür seçme, bakma biçimi hatta başka canlılarda yapılan şeyler için (karıncalarda multi denenmesi gibi) genel bir görüş ve hatırlatma olarak yazıyorum

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Ben zamanında tliltocatlt ile başlamıştım. İkinci tarantulam muri olmuştu.

Users who are viewing this thread

Üst Alt