Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

İki kraliçeli koloni

• Konbuyu başlatan eray
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:16

eray

Media
20 May 2020
92
14
50
LV
0

Arkadaşlar fazla tüpüm olmadığından iki kraliçeyi bir tüpe koymuştum. İkisi de ayrı ayrı yumurtlamışlardı. Bugün baktığımda yumurtaları tek bir yere toplamışlar ve ikisi de ilgileniyor gibilerdi. Acaba koloniyi ikisi yönetebilir mi ya da böyle bir ihtimal var mı? (Aphaenogaster subterranea group)

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Bende de var aphaenogaster 4 tane. 2-2 yaptım multi. Bence sıkıntı olmaz ama aynı soruyu ben de sormuş olayım arkadaşlar.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Hiç denemedim ama işçiler çıkınca sorunlar yaşanabilir.

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

splendida da ben denedm olmadı.Hepsi yumurtladı bir araya topladılar ama sonra hicbiri yumurtlarla ilgilenmedi yumurtalar zamanla bozuldu.Multi olan koloniden 1 isci bile cıkmadı aynı surede tek olan kralice kendi kolonisini kurdu.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

splendida da ben denedm olmadı.Hepsi yumurtladı bir araya topladılar ama sonra hicbiri yumurtlarla ilgilenmedi yumurtalar zamanla bozuldu.Multi olan koloniden 1 isci bile cıkmadı aynı surede tek olan kralice kendi kolonisini kurdu.
Hocam sizin colobopsis koloniniz vardı fotoğraf atabilir misiniz?Benimkinin de ilk işçiye 1-2 günü kaldı.

Users who are viewing this thread

Üst Alt