Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

İkinci Tüpe Şekerli Su Koyma

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

Lasius niger kolonisine ikinci bir tüp bağlıyıcam aynı normal bir tüp setupu kurar gibi kurup su yerine şekerli su koysam bi sorun olur mu

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Eğer diğer tüpte içme suyu duruyorsa sorun olmaz fakat içme suyu bittiyse sorun olur. Pek önermem yaşam alanını şekerli su ile hazırlamayı. Outworldden destek atın yeter bence.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,986
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Şekerli su pamuğu sertleştirip taşabiliyor. Müdahaleniz çok zor olur böyle bir durumda. Bu takviyeyi outworld den yapmanızı tavsiye ederim. ?
Burhan arkadaşımız çok güzel özetlemiş olayı bende görsel olarak destek vermek istedim
IMG_20210514_134909.jpg

Mesala 2 gün önce bu şekerli su olan bu pamuk kapağı komple kaplıyordu bugün ise ufalmış ve sertleşmiş @Burhan 28 arkadaşın dediği gibi bir süre sonra pamuk sertleşip ufaldığında tüpten sızdırmalar başlayabilir

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Nişasta ile beslenen bakterilerin glikoz kaynağı bulup iyice çoğalmayı ile oluyordu sanırım benim de başıma gelmişti bir kere akma oluyor ve çok kötü kokuyor

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

Bende normalde outworlde koyuyorum şekerli suyu ama aklıma takılmıştı iyi ki denemeden önce sormuşum yoksa gereksiz kayıp verebilirdim bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.
İyi hobiler

Users who are viewing this thread

Üst Alt