Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

İşçi Ekleme

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Arkadaşlar bende 3 tane tetramorium kraliçesi var. Evimde de tetramorium işçileri geziyor. Sizce işçi eklemeli miyim? Ne gibi faydaları olur? İşçi ekleme nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeliyim? (Kraliçelerin yumurtası var. Yumurtalar yaklaşık 1 haftalık. Daha çok küçükler.)

Benzer konular Forum Tarih
Ozsra Karıncalar 2 424
K Karıncalar 3 328
M Karıncalar 4 499
Aiehr Karıncalar 4 446
???? Karıncalar 15 727

Benzer konular

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Aynı durumu bende yaşıyorum ben ekleme taraftarı değilim ama eklense bir zararı-faydası olur mu bilmem

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Arkadaşlar bende 3 tane tetramorium kraliçesi var. Evimde de tetramorium işçileri geziyor. Sizce işçi eklemeli miyim? Ne gibi faydaları olur? İşçi ekleme nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeliyim? (Kraliçelerin yumurtası var. Yumurtalar yaklaşık 1 haftalık. Daha çok küçükler.)
Ben denedim bizim evde de tetra çok kralice direk öldürüp yedi isciyi

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Önermem işçi eklemesi çünkü tetramorium olabilir fakat alt türünü kraliçenin işçisi çıkmadıysa tam olarak ayırt edemeyebilirsin eğer farklı tür tetramorium koyarsan test tüpü arenaya döner önermem. 2.si kendin yumurtlamasını, yumurtaların gelişimini larvaya, pupaya dönüşmesini sonra ilk işçinin çıktığını görünce gelen o heyecan? kısaca koloninin gelişimini kendin doğal olarak görmenin keyfi daha farklı bence. Ha bir de zaten Tetramorium çok hızlı üreyen bir tür ilk işçi çıktıktan sonra protein takviyesini iyi yaparsan koloni patlayışa geçecektir?.

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Önermem işçi eklemesi çünkü tetramorium olabilir fakat alt türünü kraliçenin işçisi çıkmadıysa tam olarak ayırt edemeyebilirsin eğer farklı tür tetramorium koyarsan test tüpü arenaya döner önermem. 2.si kendin yumurtlamasını, yumurtaların gelişimini larvaya, pupaya dönüşmesini sonra ilk işçinin çıktığını görünce gelen o heyecan? kısaca koloninin gelişimini kendin doğal olarak görmenin keyfi daha farklı bence. Ha bir de zaten Tetramorium çok hızlı üreyen bir tür ilk işçi çıktıktan sonra protein takviyesini iyi yaparsan koloni patlayışa geçecektir?.
Aynen dediğin gibi bende bi türlü işçi alamadığım bi kraliceme öylesine attim bitane

Burhan28

Süper Majör
16 Haz 2020
227
90
140
LV
0

Aynı durumu bende yaşıyorum ben ekleme taraftarı değilim ama eklense bir zararı-faydası olur mu bilmem

Ben denedim bizim evde de tetra çok kralice direk öldürüp yedi isciyi

Aynen dediğin gibi bende bi türlü işçi alamadığım bi kraliceme öylesine attim bitane

Teşekkürler. Evde bulduğum bir kraliçem var. Evdeki koloniden çıktı büyük ihtimalle. Ekleyeceğim işçiyi de evimde olan koloniden alacaktım. Tür farklı olmaz büyük ihtimalle. Ama yine de ilk işçi kendiliğinden olsa sanırım daha iyi olur. Cevaplarınız için teşekkürler

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

tetra messor vs isci ekleme denenmemeli diye dusunuyorum brood eklenebilir ama