Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

işçi karıncalarım ölüyor

emrekgnkck

Yumurta
4 May 2022
12
0
5
LV
0

merhaba işçilerim 1 hafta önce çıktı ve şimdiye kadar yemek vermemiştim tohumlarım kargodan gelene kadar ekmek kırıntısı vereyim dedim 15 işçilik kolonimde ölümler başladı
pamuğu biraz fazla ıslak diye karıncalara doğru çekip suya yakınlığını azalttım ama gene fayda vermedi suları garip bi şekilde damla damla kendilerine yakın ve boğulup şehit oluyolar ne yapabilirim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-08 at 00.22.41.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-08 at 00.22.41.jpeg
    54.5 KB · Görüntüleme: 104

Benzer konular

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Başka tüpe transfer etmeyi dene, ve koloni 1 haftada açlıktan ölmez tohum gelene kadar bekleseydin daha iyi olurdu

Ant Man

Asker
4 Nis 2021
300
84
155
Ödüller
2
LV
1

Aciktiklarini düşünüyorsan 1 damla şekerli su koy istersen

30 May 2022
28
8
15
LV
0

merhaba işçilerim 1 hafta önce çıktı ve şimdiye kadar yemek vermemiştim tohumlarım kargodan gelene kadar ekmek kırıntısı vereyim dedim 15 işçilik kolonimde ölümler başladı
pamuğu biraz fazla ıslak diye karıncalara doğru çekip suya yakınlığını azalttım ama gene fayda vermedi suları garip bi şekilde damla damla kendilerine yakın ve boğulup şehit oluyolar ne yapabilirim
Su sızıntısı varsa tüpü transfer et. Su pamuğunu daha sıkı yapmayı dene. Hava kalmamasına dikkat et. Ayrıca heryerden kolayca kuş yemi bulabilirsin. Tohumların gelesiye kadar bir miktar kuş yemi edin. Kuş yemindeki tohumları besin olarak kullanabilirsin. Daha önce şekerli su verdin mi bilmiyorum ama şekerli su vermeyi ihmal etme.

Users who are viewing this thread

Üst Alt