Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Isıtıcı ped

Erenk

Yumurta
4 Nis 2022
35
5
15
LV
0

Arkadaşlar selam 2,3 gün önce bir messor kraliçesi buldum test tüpüne aldım henüz bakmadım, ısı düzeyi nasıl olmalı? Yanına sıcak su torbası koysam olur mu yoksa ısıtıcı mı gerek cevaplarsanız sevinirim

Benzer konular

Wenorall

Pupa
26 Ağu 2021
71
14
30
LV
0

Arkadaşlar selam 2,3 gün önce bir messor kraliçesi buldum test tüpüne aldım henüz bakmadım, ısı düzeyi nasıl olmalı? Yanına sıcak su torbası koysam olur mu yoksa ısıtıcı mı gerek cevaplarsanız sevinirim
Merhaba öncelikle kraliçen hayırlı olsun. Messorlar için 25 28 derece sıcaklık genelde ideal sıcaklıktır. O yüzden sıcak su torbası koymanı tavsiye etmem, tahminimce sıcak su torbası daha sıcak bir ortam yaratır. Messorlar genelde oda sıcaklığında yumurtlar fakat ısıtmak için bir ısıtıcı ped alabilirsin veya evinizde süreki ılık olan bir ortam varsa oraya da koyabilirsiniz sadece titreşimsiz ve karanlık olmasına dikkat edin.

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Messorlarda sıcaklığın aşırı bir önemi yok ideal bir oda sıcaklığında sağlıklı bir koloni gelişebilir yani herhangi bir ısıtıcıya gerek yok

benzthous0

Yumurta
19 Eyl 2021
12
2
15
LV
0

messorlar çok nazlı bir tür değil kendi messorum oda sıcaklığında çok rahat yumurtladı

Erenk

Yumurta
4 Nis 2022
35
5
15
LV
0

Teşekkür ederim yorumlarınız için beklemedeyim yumurlama süreci için ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt