Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kanatsız kraliçenin çiftleşmemiş olma ihtimali

EgehanBalta

Yumurta
16 Ocak 2022
40
5
15
LV
0

Kanatlarını dökmüş bir kraliçenin çiftleşmemiş olma ihtimali var mı yaklaşık bir buçuk ay oldu yumurtalarda bir gelişme yok dıcaklığı 26 derecede sabit test tüpünde bakıyorum ortam zaten karanlık

Benzer konular

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Kraliçe karıncaya 2 hafta bakma (Cover'i 4-5 kat sar). Sıcak (24-27 derece) sıcaklığında bir alana koy ve Sessiz bir ortama koy (Ses seviyesi en fazla ℅5 olsun). Kraliçeye 1-2 damla şekerli su ve un kurdu da verebilirsin.

EgehanBalta

Yumurta
16 Ocak 2022
40
5
15
LV
0

Kraliçe karıncaya 2 hafta bakma (Cover'i 4-5 kat sar). Sıcak (24-27 derece) sıcaklığında bir alana koy ve Sessiz bir ortama koy (Ses seviyesi en fazla ℅5 olsun). Kraliçeye 1-2 damla şekerli su ve un kurdu da verebilirsin.
Evde sessiz ortamda priz yok evde soğuk biraz ısıtıcı pedde tutmam gerekiyo karanlıkta duruyor zaten sıcaklık en fazla 27 en az 25 derece messor cinsi biraz tohum vermiştim ilk yumurtladığında 1 parçası duruyor hala diğer parçayı yedi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Geldiğinden beri gürültülü ortamda duruyor alışmıştır diye düşünüyorum yanlışsam düzeltirmisiniz

Erdem

Süper Majör
Emektar
26 Mar 2022
106
99
105
Ödüller
2
LV
1

Evde sessiz ortamda priz yok evde soğuk biraz ısıtıcı pedde tutmam gerekiyo karanlıkta duruyor zaten sıcaklık en fazla 27 en az 25 derece messor cinsi biraz tohum vermiştim ilk yumurtladığında 1 parçası duruyor hala diğer parçayı yedi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Geldiğinden beri gürültülü ortamda duruyor alışmıştır diye düşünüyorum yanlışsam düzeltirmisiniz
Kraliçe Karınca sesten dolayı uzun bir süre strese maruz kalmış büyük ihtimalle. Kraliçe Karınca çok uzun süre strese maruz kalırsa ölür, yumurtaları yer, yumurtaları büyültmez. Yukarıdaki dediğim koşulları uygularsanız eğer Kraliçe Karınca yumurtaları besleyebilir yani yumurtalar gelişir.

Users who are viewing this thread

Üst Alt