Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kara sinekler...

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

IMG_20200812_142122.jpg

Esenlikler dilerim.
Birkaç tane kara sinek yakaladım ama kabın içerisinde kurt benzeri canlılar gezmeye başladı. Bunlar tam olarak nedir? Larva olduklarını düşünmüyorum. Parazit midir? Karıncalarıma versem sorun yaşar mıyım?

Benzer konular

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Ekli dosyayı görüntüle 3977

Esenlikler dilerim.
Birkaç tane kara sinek yakaladım ama kabın içerisinde kurt benzeri canlılar gezmeye başladı. Bunlar tam olarak nedir? Larva olduklarını düşünmüyorum. Parazit midir? Karıncalarıma versem sorun yaşar mıyım?
Karasinrkleri yakalayıp kutuda bekletmek yanlış direkt buzluğa at ben öyle yapıyorum bazen küçük örümcekler görümce küçük bi kaba koyup buzluğa atıyorum sonra yem olarak veriyorum sinekleri 1-2 gündür dışarda bekletiyosan at

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

Karasinrkleri yakalayıp kutuda bekletmek yanlış direkt buzluğa at ben öyle yapıyorum bazen küçük örümcekler görümce küçük bi kaba koyup buzluğa atıyorum sonra yem olarak veriyorum sinekleri 1-2 gündür dışarda bekletiyosan at
Hayır, 1 saat oldu dışarıdalar. Ben de kurtçukları görünce merak ettim. Bir problem çıkar mı? O canlılar nedir?

Ömer say

Majör
6 Ağu 2020
134
23
75
LV
0

Hayır, 1 saat oldu dışarıdalar. Ben de kurtçukları görünce merak ettim. Bir problem çıkar mı? O canlılar nedir?
Hiç yaşamadım ki karasinek tercihim değildir zaten sinekler ölüyse ayroştırıcılar olabilir bence kurtları at sinekleride buzluğa koy 6 saat bekle bakteri kalmaz ben öyle yapıyorum

bedirhan

Media
13 Haz 2020
96
15
50
LV
0

onar kara sinegin karnından çıkıyo yani sinek larvası gibi bişey karıncalara vermeni tavsiye etmem

bedirhan

Media
13 Haz 2020
96
15
50
LV
0

arkadaşın dedigi gibi buzluga koy sonra ver ama kara sineklerin karınlarına bak patlak veya delik varsa o sineyi at

3637

Yumurta
16 Nis 2020
150
30
15
Ödüller
14
22
LV
4

At sineğinden çıkmışlar konduğu yere bırakır pisliğini üstelik karasineğe göre daha fazla mikrop ve parazit taşırlar bence hepsini çöpe atman iyi olur.

Monomer

Majör
13 Haz 2020
89
29
80
LV
0

Çok teşekkür ederim millet. Dün Formica kolonime vermiştim bir tane umarım problem çıkmaz. Tekrardan teşekkür ederim.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Sineğin üstündeki bakteriler buzlukta ölmez. (çoğu) Bakteriler aşırı sıcak, aşırı soğuk, aşırı asit vb. ortamlarda endospor oluşturarak kendilerini korumaya alırlar. Bu tehlikeli durum (aşırı soğuk vb.) geçtiğinde ise eski haline geri döner.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Sineğin üstündeki bakteriler buzlukta ölmez. (çoğu) Bakteriler aşırı sıcak, aşırı soğuk, aşırı asit vb. ortamlarda endospor oluşturarak kendilerini korumaya alırlar. Bu tehlikeli durum (aşırı soğuk vb.) geçtiğinde ise eski haline geri döner.
Bu sebeple buzluğu bakterilerden temizliyor gibi düşünmek yanlıştır. Bunun yerine kendi ürettiğiniz canlı yemleri, kurutulmuş yemleri vb kullanmalısınız.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Eğer endospor oluşturmadan öldürmek istersek çok hızlı bir şekilde çok fazla ısıtmalı veya soğutmalıyız ki bakteri endospor üretemesin. Bunu da ancak fabrikalarda yapabiliriz. Zira pastörize süt de bu mantıkla yapılmaktadır. Süt basıncın da yardımıyla çok hızlı bir şekilde ısıtılarak bakterilerin endospor oluşturamadan ölmesi sağlanmaktadır. (biraz da genel kültür ?)

Users who are viewing this thread

Üst Alt