Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Karıcalarım Yuvalarını Taşımıyor!

Rougarou

Yumurta
31 Ağu 2020
12
0
5
LV
0

Merhaba,

Test tüpünü outworld e bağlamaya çalışırken test tüpünü çatlattım. Bu yüzden karıncalarımı başka bir test tüpüne aktarmaya çalışıyorum fakat ışığı umursamıyorlar. Ne yapmalıyım??

Teşekkürler
FFDE393A-C522-4AD5-BD4C-47F533F99B5D.jpeg

collector

Media
5 Ağu 2020
39
22
50
LV
0

Ben transfer icin yapay ısık yerine gun ısıgını tercih ediyorum cok daha hızlı ve etkili.Test tupunun dip kısmında kalan pamuga karsıdan gunes ısıgı gelecek sekilde gunes ısıgına yatay degil dik bir sekilde test tupunu konumlandırıp cok kolay transfer edebilirsiniz.Gunes ısıgı hem lumen olarak cok yuksek hemde ısı dan dolayı ısleri oldukca hızlandırıyor.

Not :
1. Dipteki pamuga ısıgın drek vurması onemli nokta tam yatay yapmayın lutfen ısıga dpipteki pamukta golge kalmamalı.
2. Karanlık taraftaki test tupu gunes ısıgı vurmamalı ısınmamalı uzerine bir ortu gbi bisey konabilir o tarafın.
3. Hayvan cok zorlanmamalı saat tutmanız gerekir 2-3 dakikadan fazla drek gun ısıgına maruz bırakmayın hayvan tansfer olmazsa biraz kenara alıp daha sonra tekrar deneyin hayvan pismesin.

Benm surekli kullandıgm yontem trasfer hızı gercekten sasırtıcı olabiliyor deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Rougarou

Yumurta
31 Ağu 2020
12
0
5
LV
0

Ben transfer icin yapay ısık yerine gun ısıgını tercih ediyorum cok daha hızlı ve etkili.Test tupunun dip kısmında kalan pamuga karsıdan gunes ısıgı gelecek sekilde gunes ısıgına yatay degil dik bir sekilde test tupunu konumlandırıp cok kolay transfer edebilirsiniz.Gunes ısıgı hem lumen olarak cok yuksek hemde ısı dan dolayı ısleri oldukca hızlandırıyor.

Not :
1. Dipteki pamuga ısıgın drek vurması onemli nokta tam yatay yapmayın lutfen ısıga dpipteki pamukta golge kalmamalı.
2. Karanlık taraftaki test tupu gunes ısıgı vurmamalı ısınmamalı uzerine bir ortu gbi bisey konabilir o tarafın.
3. Hayvan cok zorlanmamalı saat tutmanız gerekir 2-3 dakikadan fazla drek gun ısıgına maruz bırakmayın hayvan tansfer olmazsa biraz kenara alıp daha sonra tekrar deneyin hayvan pismesin.

Benm surekli kullandıgm yontem trasfer hızı gercekten sasırtıcı olabiliyor deneyebilirsiniz.
Tamam yarın deneyeceğim çok teşekkürler

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

hayvana göre değişir 1 günde geçende var bir haftadada koy bir köşeye boşver ara sıra göz atarsın

Rougarou

Yumurta
31 Ağu 2020
12
0
5
LV
0

collector’ün tarif ettiği gibi gün ışığında 15 dakikada transfer gerçekleşti. Teşekkürler tekrardan

Mahmut

Media
19 Tem 2020
44
5
50
LV
0

İlk tüpün su oranının 2. tüpün su oranından az olmasına da dikkat etmeniz lazım karıncalar oradaki nemi algılayabilirler

Users who are viewing this thread

Üst Alt